Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tajné
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
21. septembra 2015 12:04 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skSITA

TÝŽDENNÍK: Čo nám to taja?

Poslanci parlamentu sa odmietli zoznámiť s výsledkami kontroly v slovenskom dominantnom výrobcovi elektriny. A to aj napriek tomu, že samotný šéf NKÚ posunul výsledky kontroly generálnej prokuratúre s podozrením, že niečo nekalé sa v Mochoviac dialo.

Minulý týždeň sa skončili prázdniny aj poslancom Národnej rady SR. Predtým, ako začali rokovať o jednotlivých bodoch, navrhli dvaja opoziční poslanci, aby Najvyšší kontrolný úrad SR (NKÚ) informoval poslancov v pléne o výsledkoch kontroly v Slovenských elektrárňach. Čuduj sa svete, poslanci tento ich návrh neschválili. A to aj napriek tomu, že tí istí poslanci si vlastne pred zhruba rokom odhlasovali potrebu poslania inšpektorov NKÚ do elektrární. Veď už dnes bývalý minister hospodárstva ich presviedčal, že niečo nekalé sa deje s dostavbou Mochoviec.

Po roku už však vládnych poslancov nezaujíma, ako to vlastne s dostavbou mochoveckých blokov je a bolo. A to ani napriek tomu, že pred približne mesiacom samotný šéf NKÚ posunul výsledky kontroly generálnej prokuratúre s podozrením, že niečo nepoctivé sa v Mochoviac dialo. Jasné, že správa s výsledkami kontroly je v súčasnosti asi najtajnejší dokument na Slovensku, a priemerný občan, ktorý si poslancov zvolil, a ktorí následne zvolili aj šéfa NKÚ, nemá právo sa s výsledkami kontroly zoznámiť, veď by tomu určite nerozumel. Ale poslanci si mohli odhlasovať, že sa oboznámia s výsledkami kontroly v elektrárňach bez prítomnosti verejnosti, ako je to napríklad pri prerokovávaní správy tajnej služby. Ale ich už výsledky kontroly NKÚ v najväčšom slovenskom dominantnom výrobcovi elektriny evidentne nezaujímajú. Alebo prišiel rozkaz zhora, že útržkovité informácie sa budú voličom podsúvať pomaly, tesne pred voľbami, vytrhnuté z kontextu, v čase, keď to bude niekomu vyhovovať tak, aby bola aj ovca celá aj vlk najedený?

Je nepochopiteľné, že zástupcovia ľudu nemajú záujem čo najskôr dozvedieť sa pravdu a im ju tlmočiť, keď vedia, že ich šéf má najtajnešiu správu, ktorá má potvrdzovať údajné podvody v elektrárňach, už vo svojom sejfe. Občania si tak budú musieť na dôkazy o údajnej zlodejine ešte nejaký ten piatok počkať. A možno na ňu a vyjadrenia šéfa NKÚ o opodstatnenosti podania výsledkov kontroly na generálnu prokuratúru voliči časom zabudnú. Veď slovenský volič zabúdať ľúbi.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies