Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
New years day 2914931_1280.jpg
Ilustračné foto. pixabay.com
8. januára 2018 13:17 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skMartin Dargaj

TÝŽDENNÍK: Čo bolo to bolo

Máme tu nový rok a pred sebou nové výzvy.

Ani sme sa nenazdali a máme tu ďalší rok. Ten minulý dal energetikom riadne zabrať. Teda aspoň do polovice vlaňajška väčšina energetikov, ktorí majú dočinenie s elektrinou, nevedeli kde im hlava stojí. Nevedeli, čo mali skôr robiť. Či brániť odberateľov, či sa brániť voči populistickým rečiam politikov, či lepiť roztrhané faktúry, či novinárom donekonečna vysvetľovať princíp biznisu s elektrinou. Známy chaos s cenami energií nakoniec ustáli, aj keď poniektorí s odretými ušami. Všetko sa vrátilo do starého režimu a nastal energetický zmier. A to aj napriek tomu, že väčšina odberateľov elektriny prišla o lacnejšiu elektrinu, a to len preto, že tí nezodpovední odberatelia silnejšie kričali na politikov, aby ich svojimi niekedy až turbo hlúpymi vyjadreniami zachránili.

Zvolili nového nezávisláka

Slovenskí zamestnávatelia z rôznych združení a asociácií si v minulom roku na žiadosť ministerstva hospodárstva zvolili prostredníctvom výberového konania nového šéfa regulačného úradu, keďže ten predošlý mal byť za celým energetickým chaosom a už jednoducho nevyhovoval. A po dlhých rokoch pôsobenia na úrade veľmi frajeroval. Zamestnávatelia, ktorí tvorili väčšinu výberovej komisie, sa nechali počuť, že nič lepšie a nezávislejšie ako vtedajší poslanec národnej rady za stranu Smer-SD Ľubomír Jahnátek na výberko neprišlo. Novozvolený šéf regulačného úradu sa tak vzdal poslaneckého mandátu, hneď sa stal nezávislákom a pustil sa do práce. Zatiaľ veľmi nekonfliktnej. Všetko nechal po starom. Uvidíme ako bude ďalej pokračovať, lebo ak chce nezávisle vyhovieť aj svojim voliteľom, čaká ho veľmi veľa konfliktnej práce.

Ale čo bolo to bolo…

Máme tu nový rok a pred sebou nové výzvy. Teda hlavne ministerstvo hospodárstva má pred sebou výzvy. Okrem iného má verejnosti predstaviť dlho očakávanú reformu v energetike. Tá má priniesť najmä lacnejšie energie pre odberateľov, ale aj väčší komfort pre všetkých. Všetko je zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. Len sem tam niečo ministerstvo vypustí a čaká na reakciu. A ostatní čakajú, s čím nakoniec ministerstvo príde. V tomto roku by sme sa to mali dozvedieť. Jedno je však z politického hľadiska už dnes jasné. Koalícia bude s reformou spokojná a opozícia nespokojná. Tak ako vždy a pri všetkom. ÉÉÉj to zase bude v parlamente a na tlačovkách cez slzy veselo.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame