Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net
28. júla 2014 12:04 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skSITA

TÝŽDENNÍK: Cirkus leto…

Policajti o svojej razii v Slovenských elektrárňach informovali iba diplomaticky. Vytvorili tak priestor na rôzne dohady a konšpiračné teórie. A možno išlo iba o bahopustú politickú hru.

Pomaly sa rozbiehala uhorková sezóna. Už, už sa zdalo, že tento rok bude kvalitnejšia ako po minulé roky, keď tu zrazu všetky média vytrhla z letného spánku naša tak preslávená polícia. Tentoraz si podali slovenského dominantného výrobcu elektriny. Média sa začali predbiehať s verziami, po čom vlastne polícia pátrala. Keďže samotná polícia bola na slovo skúpa, mohli novinári prísť s teóriami od výmyslu sveta. Podľa jedných išlo policajtom o Vodnú elektráreň Gabčíkovo, podľa iných zase o Mochovce. Niektorí samozrejme nezabudli na slávny spis Gorila a policajnú raziu pripísala privatizácii Slovenských elektrární. Pravdu môžu mať všetci. Tieto problémové témy sú totiž dávno známe a v podstate energetickými novinármi a odborníkmi dávno vyšetrené, pričom už aj ukázali prstom na vinníkov.

Celé to však môže byť úplne inak. Možno išlo iba o bohapustú politickú hru. Veď vystrašiť Talianov, ktorí majú v podniku 66-percentnú väčšinu, predtým ako možno predajú svoj podiel v elektrárňach, nie je na zahodenie. Taktiež nie je na zahodenie ukázať Talianom, že váhať nad dostavbou Mochoviec sa im nemusí oplatiť. Nedá sa tvrdiť, že Taliani nemajú za ušami, ale keby niečo polícia mala naozaj konkrétne v rukách, určite by si „najvyšší“ neodpustili bombastickú tlačovku, na ktorej by národu teatrálne oznámili zločin a nazbierali tak politické body. Zmohli sa len na jedno až dvojvetovú reakciu právnického charakteru.

Čo za policajnou akciou v elektrárňach nakoniec bolo, a či nešlo iba o obyčajný letný cirkus, podobný tomu čo predvádzajú dvaja politici z opozície, sa teda dozvieme neskôr. A možno sa to nedozvieme nikdy.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame