Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia vedenie elektrina
Ilustračné foto. pixabay.com
18. septembra 2017 14:05 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skMartin Dargaj

TÝŽDENNÍK: Ako zamestnávatelia regulátora ovládli

Zamestnávatelia, ktorí už niekoľko rokov volajú po lacnejšej elektrine, si vybrali nové vedenie regulačného úradu.

Minulý týždeň sme sa dozvedeli výsledky výberového konania na post dvoch nových podpredsedov Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Nový šéf regulačného úradu urobil veľkorysé gesto a nad rámec zákona dobrovoľne vyhlásil tender, v ktorom sa mali nájsť noví regulační odborníci. V krátkom rozhovore pre náš portál nám predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek dôrazne povedal, že do výberového konania, ktoré nikto nikdy pred ním nezorganizoval, vôbec nezasahoval. Všetko mali v rukách len a len členovia výberovej komisie, ktorej šéfoval pán z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR. Z tej asociácie, ktorá navrhla pána Jahnátka do predchádzajúceho výberového konania na post šéfa ÚRSO a on ho vyhral. V komisii sme našli aj ďalších zástupcov ostatných veľkých zamestnávateľských zväzov, ktorí sa taktiež za víťazov obidvoch tendrov postavili.

Zdá sa teda, že si veľkí zamestnávatelia podmanili regulačný úrad. Na troch najvyšších postoch regulačného úradu budú sedieť ľudia, ktorých si samotní zamestnávatelia vybrali. Tí zamestnávatelia, ktorí už zopár rokov volajú po znížení cien elektriny pre podniky. Tí, ktorí už zopár rokov kričia, že majú jednu z najdrahších elektrín v Európskej únii, ktorá im v konkurenčnom boji zväzuje ruky. Tak uvidíme, či sa im podarilo vybrať také nové vedenie, aby sa už konečne dovolali lacnejšej elektriny. Vyhovárať sa už nebudú mať na koho. Traja najvyšší v regulačnom úrade tam boli dosadení, respektíve onedlho budú, na základe ich odborného výberu.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame