Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto SITA
27. mája 2016 17:46 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Tržby EP Energy v prvom štvrťroku stúpli na 555 mil. eur

Tržby spoločnosti za január až marec sa medziročne zvýšili o 2 mil. eur na sumu 555 mil. eur.

Spoločnosť EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH), za prvý štvrťrok tohto roka dosiahla konsolidované tržby v sume 555 mil. eur. V porovnaní s prvým kvartálom minulého roka sa jej tržby zvýšili o 2 mil. eur. Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za január až marec bol v sume 122 mil. eur, čiže na rovnakej úrovni ako v prvých troch mesiacoch vlaňajška. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok.

Skupina EP Energy je strategický investor v energetike od ťažby paliva až po dodávku elektriny či plynu. EP Energy zahŕňa viac ako 70 podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie a dodávky tepla, obchodu s elektrinou a plynom. EP Energy je najväčším dodávateľom tepla v Čechách a súčasne druhým najväčším výrobcom elektriny. Okrem Česka pôsobí aj na Slovensku a v Nemecku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame