Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tržby EP Energy v prvom štvrťroku stúpli na 555 mil. eur

Peniaze
Ilustračné foto SITA

Tržby spoločnosti za január až marec sa medziročne zvýšili o 2 mil. eur na sumu 555 mil. eur.

Spoločnosť EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH), za prvý štvrťrok tohto roka dosiahla konsolidované tržby v sume 555 mil. eur. V porovnaní s prvým kvartálom minulého roka sa jej tržby zvýšili o 2 mil. eur. Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za január až marec bol v sume 122 mil. eur, čiže na rovnakej úrovni ako v prvých troch mesiacoch vlaňajška. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok.

Skupina EP Energy je strategický investor v energetike od ťažby paliva až po dodávku elektriny či plynu. EP Energy zahŕňa viac ako 70 podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie a dodávky tepla, obchodu s elektrinou a plynom. EP Energy je najväčším dodávateľom tepla v Čechách a súčasne druhým najväčším výrobcom elektriny. Okrem Česka pôsobí aj na Slovensku a v Nemecku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. mája 2016 17:46Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...