Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tržby a zisk firmy OGK-2 v prvom štvrťroku stúpli

Ilustračné foto
Ilustračné foto Rosatom.ru

Tržby ruského výrobcu elektriny v prvom kvartáli medziročne vzrástli o 6,7 % na 31,09 mld. rubľov a prevádzkový zisk o 7,5 % na 3,921 mld. RUB.

Ruský výrobca elektriny OGK-2 v prvom kvartáli tohto roka evidoval v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rast tržieb o 1,943 mld. rubľov (RUB), čiže o 6,7 % na sumu 31,09 mld. RUB. Spoločnosť uviedla, že medziročný rast tržieb za január až marec bol výsledkom zvýšenia cien elektriny a tiež zväčšenia produkcie elektrickej energie. V prvom kvartáli tohto roka firma vyrobila 17,7 mld. KWh elektriny, čo bol rast o 2,2 % oproti produkcii 17,3 mld. KWh v prvom štvrťroku vlaňajška.

Prevádzkový zisk spoločnosti za január až marec v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška sa zvýšil o 7,5 % na 3,921 mld. RUB. Firma v prvom kvartáli dosiahla zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v objeme 5,126 mld. RUB, čiže medziročne posilnil o 5,3 %. Hlavným predmetom podnikania firmy OKG-2 je výroba a predaj elektriny a tepelnej energie. Majoritným vlastníkom spoločnosti je plynárenská firma Gazprom.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...