Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Rosatom.ru
25. mája 2015 17:42 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Tržby a zisk firmy OGK-2 v prvom štvrťroku stúpli

Tržby ruského výrobcu elektriny v prvom kvartáli medziročne vzrástli o 6,7 % na 31,09 mld. rubľov a prevádzkový zisk o 7,5 % na 3,921 mld. RUB.

Ruský výrobca elektriny OGK-2 v prvom kvartáli tohto roka evidoval v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rast tržieb o 1,943 mld. rubľov (RUB), čiže o 6,7 % na sumu 31,09 mld. RUB. Spoločnosť uviedla, že medziročný rast tržieb za január až marec bol výsledkom zvýšenia cien elektriny a tiež zväčšenia produkcie elektrickej energie. V prvom kvartáli tohto roka firma vyrobila 17,7 mld. KWh elektriny, čo bol rast o 2,2 % oproti produkcii 17,3 mld. KWh v prvom štvrťroku vlaňajška.

Prevádzkový zisk spoločnosti za január až marec v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška sa zvýšil o 7,5 % na 3,921 mld. RUB. Firma v prvom kvartáli dosiahla zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v objeme 5,126 mld. RUB, čiže medziročne posilnil o 5,3 %. Hlavným predmetom podnikania firmy OKG-2 je výroba a predaj elektriny a tepelnej energie. Majoritným vlastníkom spoločnosti je plynárenská firma Gazprom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame