Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VSE
Ilustračné foto SITA/VSE
5. februára 2018 13:51 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skVSD

Trojdňová kalamita zasiahla najmä východné Slovensko

Celkovo počas troch dní vzniklo na elektrickom vedení a zariadeniach 169 porúch na všetkých napäťových úrovniach.

Od piatku 2. februára až do nedele 4. februára zasiahlo práve východné Slovensko, čo je distribučné územie Východoslovenskej distribučnej (VSD), veľmi nepriaznivé počasie. Pred vetrom, snežením, dažďom, snehovými jazykmi a závejmi vydali pre celé územie varovania aj meteorológovia. Dôsledkom toho boli neprejazdné cesty a popadané stromy, ktoré častokrát zasiahli elektrické vedenie, niekde naklonili či dokonca zvalili stĺpy elektrického vedenia. Neprejazdné cesty komplikovali aj samotný prístup elektromontérov do zasiahnutých lokalít.

Celkovo počas troch dní vzniklo na elektrickom vedení a zariadeniach 169 porúch na všetkých napäťových úrovniach od NN (nízke napätie) cez VN až po VVN (veľmi vysoké napätie) a spolu počas celého víkendu zasiahla kalamita dokopy vyše 83-tisíc odberných miest na distribučnom území VSD. VSD všetky vzniknuté poruchy odstraňovala priebežne, v teréne boli pohotovostné zložky, povolaní boli aj ich kolegovia zo zálohy. Na odstraňovaní kalamitného stavu využila VSD vlastné aj miestne dostupné mechanizmy. Použité boli štvorkolky na páse, traktory, lesné mechanizmy, tiež montážne plošiny. Nepriaznivé počasie však generovalo stále nové poruchy.

Včera (nedeľa 4.2.2018) o 22.00 hod VSD evidovala už len približne 500 odberných miest nezásobených elektrinou, a to v okolí Svidníka a Sniny. Dnes (pondelok 5.2.2018) k 13.00 hod VSD odstraňovala poruchy už len pre obce Ladomírov a Kolenica (okres Snina).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame