Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na trhu je podľa Moskvy 1,5 mil. barelov ropy denne navyše

Ropa
Ilustračné foto eni.it

Ruský minister energetiky Alexander Novak neočakáva, že OPEC v júni rozhodne o koordinovanej akcii na trhu s ropou. 

Prebytok globálnej ponuky ropy je podľa ruského ministra energetiky v súčasnosti na úrovni zhruba 1,5 mil. barelov denne. Minister Alexander Novak sa pritom stotožňuje s prognózou, že priemerná cena ropy v tomto roku bude na úrovni 40 až 50 USD za barel. Novak sa takto vyjadril v rozhovore s novinármi v čiernomorskom letovisku Soči. Nepokladá pritom za pravdepodobné, že by Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) na svojom zasadaní na budúci mesiac prijala rozhodnutie o koordinovanej akcii na trhu s ropou.

Dohoda minulý mesiac nepadla

Niekoľkí najväčší globálni producenti ropy vrátane Ruska a Saudskej Arábie sa v apríli neúspešne pokúsili dosiahnuť dohodu o zmrazení ťažby. Zamýšľaná dohoda mala pomôcť o tri až šesť mesiacov urýchliť dosiahnutie novej rovnováhy na trhu. Novak zopakoval, že rovnováhu medzi ponukou a dopytom na globálnom trhu s ropou nemožno očakávať skôr ako v polovici roka 2017. Schôdzka OPEC-u sa má uskutočniť 2. júna vo Viedni.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. mája 2016 18:30Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...