Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mochovce atómová elektráreň
Ilustračné foto SITA
20. marca 2019 15:28 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Trh parogenerátorov pre jadrové elektrárne by mal mierne rásť

Podľa prognózy analytickej firmy GlobalData motorom dopytu po parogenerátoroch pre jadrové elektrárne budú Čína, India, Rusko a Veľká Británia.

Globálny trh parogenerátorov pre jadrové elektrárne by mal mierne rásť, pričom medzi rokmi 2019 až 2026 by sa mal zväčšovať ročne o 0,5 percenta. Vyplýva to z predpovede analytickej spoločnosti GlobalData. V správe, ktorú spoločnosť v stredu poskytla agentúre SITA, sa konštatuje, že trh parogenerátorov pre nové inštalácie by mal byť stabilný, ale dodávky na obnovu dosiahnu významný rast.

Očakáva sa, že trhu parogenerátorov bude dominovať ázijsko-tichomorský región. Motorom nových inštalácií budú Čína a India, ale v Japonsku a Južnej Kórei nastane spomalenie trhu. Európa, hoci je na druhom mieste po ázijsko-tichmorskom regióne, podľa prognózy GlobalData bude najrýchlejšie rastúcim trhom. Predpokladá sa, že bude posilňovať o 11,4 percenta ročne, a to vďaka trhom Ruska a Veľkej Británie.

„Odvetvie jadrovej energetiky v súčasnosti čelí obavám v súvislosti s financovaním projektov, spracovaním jadrového odpadu, otázkami bezpečnosti, starnutím jadrových zariadení a nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily a spoločenskej akceptovateľnosti,“ uviedol Nirushan Rajasekaram, energetický analytik spoločnosti GlobalData. „Avšak, keďže odvetvie sa usiluje o vyššie štandardy a záväzky voči bezpečnosti, nové jadrové elektrárne by mohli nakloniť zmýšľanie v prospech väčšieho prijímania jadrovej energetiky,“ dodal Rajasekaram.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame