Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterné eleketrárne elektrina
Veterné eleketrárne SITA
11. novembra 2014 14:47 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Tretej najväčšej nemeckej energetickej firme klesol zisk

Nemecká energetická firma EnBW za január až september vykázala jadrový zisk 1,63 mld. eur, čo bol pokles o 10,5 %.

Tretia najväčšia nemecká energetická spoločnosť EnBW za január až september tohto roka evidovala pokles jadrového zisku o 10,5 %. Dôvodom bola stagnácia dopytu po energiách a nízke veľkoobchodné ceny. Skupina v utorok informovala, že za január až september dosiahla zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 1,63 mld. eur.

EnBW ďalej uviedla, že rokuje o predaji takmer polovice jedného zo svojich pobrežných veterných parkov. Spoločnosť by mohla finančným investorom predať 49-percentný podiel svojho 288-megawattového veterného parku Baltic 2, povedal v utorok jej finančný riaditeľ Thomas Kusterer. Park sa nachádza 32 kilometrov severne od nemeckého ostrova Rujana v Baltskom mori. Pobrežné veterné parky sa stali populárnym terčom záujmu investorov, ktorých lákajú garantované výkupné ceny elektriny, pretože im poskytujú na celé roky jasnú perspektívu očakávaných výnosov.

Spoločnosť EnBW plánuje predať majetok za 2,7 mld. eur, vrátane jej 22,48-percentného podielu v nemeckej energetickej firme MVV Energie a 32,5-percentného podielu v rakúskej spoločnosti EVN AG. Finančný riaditeľ EnBW však uviedol, že jeho firma nie je pod tlakom, aby tieto podiely predala. Vlastníkom 46,75-percentného podielu v EnBW je nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame