Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Biomasa
Ilustračné foto SITA
25. mája 2016 15:59 TeploAktuality od vEnergetike.skSITA

Trebišov má tepláreň na biomasu

Spoločnosť Trebišovská energetická investovala do výstavky nového tepelného zdroja 9,5 miliónov eur.

Mesto Trebišov bude mať novú tepláreň. Súčasný zdroj tepla, ktorý vyrábal teplo prostredníctvom spaľovania zemného plynu, vymení tepláreň na spaľovanie biomasy. Spoločnosť Trebišovská energetická investovala do výstavby nového zdroja 9,5 milióna eur. „V stredu bola v Trebišove slávnostne otvorená nová kotolňa, ktorá bude spaľovaním slamy a drevnej biomasy vykurovať celé mesto. Postupne sa zrušia plynové kotolne, ktoré boli umiestnené uprostred sídlisk a celá výroba sa prenesie na okraj mesta,“ informovala spoločnosť Trebišovská energetická.

Trebišovská tepláreň bude spaľovať lokálnu biomasu. To na jednej strane podľa investora zlacní výrobu tepla a teda aj zníži náklady obyvateľov Trebišova na vykurovanie a na druhej strane vytvára zelené pracovné miesta súvisiace s využitím miestnych zdrojov energie. V okolí Trebišova sa už v tomto roku vysádzali energetické trávy a rýchlorastúce dreviny. „Vykurovanie slamou je veľmi vzácne a predstavuje len zlomok celkovej výroby tepla. Práve projekt v Trebišove bude najväčším energetickým zdrojom využívajúcim slamu ako palivo,“ konštatoval investor.

Spoločnosť Trebišovská energetická patrí do skupiny Národná energetická. Táto energetická skupina prevádzkuje na Slovensku už niekoľko centrálnych systémov zásobovania teplom, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie, a to v mestách a obciach Hriňová, Hnúšťa, Žarnovica, Poltár, Tlmače, Kysucké Nové Mesto, Medzilaborce a Trebišov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame