Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Transpetrol ropovod
Ilustračné foto. Zdroj: Transpetrol.sk
25. apríla 2019 16:34 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Transpetrol zastaví dodávky ropy, ak zistí nekvalitu dovážanej ropy

Ministerstvo hospodárstva situáciu s kvalitou dovážanej ropy z Ruska pozorne monitoruje.

Spoločnosť Transpetrol je pripravená aj na úplnú odstávku dodávok ropy ropovodom Družba. Slovenský prepravca ropy tak reagoval na medializované informácie o dodávkach nekvalitnej ropy z Ruska do Európy. „Podľa vzniknutej situácie a po dohode s partnerskými organizáciami existuje aj variant úplnej odstávky do vyriešenia situácie. Zároveň oceňujeme snahu všetkých zúčastnených strán hľadať riešenie, ktoré by minimalizovalo prípadné škody pre všetkých zainteresovaných. To umožňuje aj fakt, že existuje technická platforma pre komunikáciu, ktorá sa vytvorila pod záštitou Medzinárodnej asociácie prepravcov ropy,“ uviedol pre agentúru SITA podpredseda predstavenstva a riaditeľ pre prevádzku a prepravu Martin Ružinský.

V stredu informovali bieloruské médiá, že našli v rope dovážanej z Ruska zvýšený obsah chloridu. Slovenské ministerstvo hospodárstva situáciu pozorne monitoruje. „Sme v kontakte s prepravcom ropy, spoločnosťou Transpetrol, ako aj so spracovateľom – spoločnosťou Slovnaft. V súčasnosti však nemáme informáciu o výskyte nekvalitnej ropy na Slovensku,“ konštatoval rezort hospodárstva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame