Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Sídlo spoločnosti Transpetrol SITA
23. mája 2016 12:09 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Transpetrol vlani s päťročným maximom

V tomto roku sa podarilo ropovodom Družba prepraviť už vyše 2,7 milióna ton ropy.

Slovenský prepravca ropy, spoločnosť Transpetrol, dosiahol vlani v preprave ropy päťročné maximum, keď prepravil viac ako 9,9 milióna ton ropy. Rok predtým to pritom bolo zhruba o milión ton ropy menej. Ako uviedla pre portál vEnergetike.sk spoločnosť Transpetrol, v tomto roku sa podarilo ropovodom Družba prepraviť už vyše 2,7 milióna ton ropy.

Hlavní odberatelia

Transpetrol prepravuje ropu hlavne pre dve spoločnosti. Pre bratislavskú rafinériu Slovnaft a pre Českú rafinérsku. „Slovnaft je momentálne jediným odberateľom ropy na Slovensku,“ dodal Transpetrol. Preprava ropy do tejto spoločnosti bola vlani na úrovni 5,9 milióna ton ropy, čo predstavuje približne 60 % prepraveného množstva ropovodom Družba v danom roku. V minulom roku prepravila spoločnosť Transpetrol do Českej rafinérskej spolu 3,9 milióna ton ropy.

Ťažká situácia na trhu bez komplikácií

Súčasná situácia na trhoch v oblasti ťažby a prepravy ropy je podľa slovenského prepravcu komplikovaná. S ruským ropným partnerom však v súčasnosti nerieši žiadne problémy. „Naopak, vďaka dlhoročnej a vysoko profesionálnej úrovni spolupráce a vzťahov s ruskými partnermi sme považovaní za stabilného a dôveryhodného partnera,“ konštatoval Transpetrol.

Transpetrol prepravuje a skladuje ropu v Slovenskej republike. Spoločnosť zároveň prevádzkuje slovenskú časť ropovodu Družba. Prepravná kapacita slovenského úseku ropovodu Družba je 20 miliónov ton za rok a jeho dĺžka je 444 kilometrov. Prostredníctvom ministerstva hospodárstva vlastní štát 100 % akcií v Transpetrole.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies