Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ropovod
Ilustračné foto SITA/AP
5. mája 2014 19:27 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Transnefť odstavila ropovod na prepravu nafty do Maďarska

Dôvodom je spor s Kyjevom o vlastníctvo tohto ropovodu, ktorý prechádza ukrajinským územím.

Spoločnosť Transnefť, ktorá má monopol na sieť ruských ropovodov, zastavila koncom apríla dodávky nafty prostredníctvom ropovodu na Ukrajinu a do Maďarska pre neistotu v otázke vlastníctva tejto prepravnej trasy. Dodávky firma zastavila minulý mesiac, potvrdil v pondelok pre agentúru Reuters hovorca spoločnosti Transnefť Igor Ďomin. Konštatoval, že firma začala práce na zakonzervovaní ropovodu tesne pred pojednávaním ukrajinského súdu o jeho vlastníctve, ktoré bolo stanovené na 25. apríla.

Djomin uviedol, že súd odmietol žiadosť ukrajinskej prokuratúry o zoštátnenie ropovodu. Dodal však, že neistota pretrváva, keďže žalobca má dvadsaťdňovú lehotu na odvolanie. Hovorca spoločnosti Transnefť konštatoval, že po rozhodnutí súdu požiadalo ukrajinské ministerstvo energetiky o konzultácie s cieľom „vyriešiť všetky problémy týkajúce sa prevádzky tohto ropovodu“. Transnefť podľa jeho hovorcu dúfa, že rokovanie bude tento týždeň.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame