Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
13. januára 2014 16:39 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Transnefť očakáva pokles exportu ropy

Vývoz ropy z Ruska podľa firmy oslabí o viac ako o 1 % na 225 mil. ton, keďže domáce rafinérie zvyšujú produkciu.

Ruská spoločnosť Transnefť, ktorá má v krajine monopol na prepravu čierneho zlata prostredníctvom ropovodov, očakáva v tomto roku zmenšenie exportu ropy o viac ako o 1 % na 225 mil. ton. Pôjde o výsledok zväčšenia domácej produkcie rafinérskych produktov. Napriek celkovému rastu ťažby Rusko znižuje vývoz ropy, keďže jeho rafinérie spustili program modernizácie v hodnote 55 mld. USD.

Generálny riaditeľ spoločnosti Transnefť Nikolaj Tokarev v pondelok povedal, že ruské rafinérie v minulom roku zvýšili produkciu o 9 mil. ton. „A to nie je koniec, rast výroby rafinérskych produktov bude pokračovať,“ konštatoval na tlačovej konferencii. Ruský export ropy sa v roku 2013 podľa údajov rezortu energetiky zmenšil o 2,5 % na 228,5 mil. ton.

Transnefť podľa jeho šéfa Tokareva očakáva, že ruské ťažobné spoločnosti v tomto roku zvýšia dodávky ropy do jeho siete ropovodov o 4 mil. ton na 485 mil. ton. Ide o ropu, ktorú bude spoločnosť prepravovať domácim aj zahraničným zákazníkom. Ropovodmi firmy Transnefť sa prepravuje zhruba 95 % celkovej ťažby ropy v Rusku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame