Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto. SITA
21. marca 2014 13:48 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Tradičný dodávateľ elektriny zarába aj na dodávkach plynu

Spoločnosť ZSE Energia zinkasuje za dodávky plynu nitrianskej firme Energo-SK takmer päť miliónov eur.

Spoločnosti ZSE Energia, a. s. sa podarilo vyhrať miliónový tender. Jeden z najväčších dodávateľov elektriny dodá zemný plyn pre nitriansku energetickú akciovú spoločnosť Energo-SK. Západoslovenskí energetici dodajú nitrianskemu podniku za 21 mesiacov viac ako 122 tisíc megawatthodín plynu. Zinkasujú za to necelých päť miliónov eur.

„Dodávateľ dodá predpokladané množstvo zemného plynu na odberné miesta verejného obstarávateľa, v požadovanej kvalite, s garanciou dodávky zemného plynu po celú dobu platnosti zmluvy, vrátane prepravy, distribúcie a služieb spojených s dodávkou plynu vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku,“ uvádza sa vo vestníku verejného obstarávania. Do tendra sa okrem víťaza zapojil ešte jeden uchádzač. Jediným kritériom pre vyhodnotenie výberového konania bola najnižšia cena.

Spoločnosť Energo-SK poskytuje v Nitrianskom samosprávnom kraji komplexné riešenia energetického hospodárstva prevádzkových budov, rozvod a predaj tepla, využitie alternatívnych zdrojov energií ako aj poradenstvo v energetike. Firma vznikla pred desiatimi rokmi. Jediným akcionárom v spoločnosti je Nitriansky samosprávny kraj.

Firma ZSE Energia je slovenským dodávateľom elektriny a plynu. Pôsobí najmä na západnom Slovensku. Je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou Západoslovenskej energetiky. Na trh vstúpila odčlenením od materskej spoločnosti v júli 2007.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame