Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník
Ilustračné foto. SITA
12. januára 2014 15:40 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Total investuje v Británii do bridlicového plynu

Francúzska spoločnosť má do vrtov v oblasti Lincolnshire v strednom Anglicku investovať 30 miliónov libier.

Francúzska energetická spoločnosť Total bude prvým kľúčovým ropným koncernom, ktorý investuje do prieskumu ložísk bridlicového plynu vo Veľkej Británii. Agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje oboznámené s problematikou informuje, že francúzska spoločnosť do vrtov v oblasti Lincolnshire v strednom Anglicku investuje 30 mil. libier (GBP). Hovorca spoločnosti Total informácie nepotvrdil, uviedol, že spoločnosť zverejní stanovisko v pondelok.

Dve licencie na ťažbu tak údajne získal Total spolu s menšími firmami Dart Energy, Egdon Resources, IGas a eCORP. Geologické štúdie ukázali, že Británia má rozsiahle rezervy bridlicového plynu, ktoré by mohli zvrátiť zvyšujúcu sa závislosť krajiny na dovozoch energetických zdrojov. Je však potrebných viac vrtov, aby sa ukázalo, či sa tieto zásoby oplatí ťažiť.

Koncern Total ešte minulý rok informoval, že sa zaujíma o úlohu pri ťažbe bridlicového plynu vo Veľkej Británii. Do tohto sektora tiež minulý rok vstúpili podpisom kontraktov francúzska GDF Suez a britská firma Centrica.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame