Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
13. januára 2014 13:38 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Toshiba získava kontrolný podiel nad britským NuGen

Toshiba chce získať kontrolný podiel v konzorciu NuGen, čo by jej divízii Westinghouse pomohlo získať zákazku na dodávku troch reaktorov pre elektráreň prevádzkovanú konzorciom v celkovej hodnote 14 miliárd amerických dolárov.

Toshiba je v konečnej fáze rokovaní o navýšení podielu v britskom jadrovom konzorcium NuGen na približne 60 %. Najnovšie totiž kupuje 10-percentný podiel od francúzskej energetickej skupiny GDF Suez. V pondelok o tom informujú nemenované zdroje z odvetvia. Japonský konglomerát Toshiba kupuje podiel od spoločnosti GDF Suez, ktorá vlastí v NuGen 50-percentný podiel, za približne 29 mil. USD. Šéf spoločnosti Toshiba Hisao Tanaka ešte minulý mesiac povedal, že jeho firma chce získať kontrolný podiel v konzorciu NuGen, čo by jeho divízii Westinghouse pomohlo získať zákazku na dodávku troch reaktorov pre elektráreň prevádzkovanú konzorciom v celkovej hodnote 14 mld. USD.

Španielska energetická spoločnosť Iberdrola, ktorá predáva časť majetku na zníženie dlhu, sa minulý mesiac dohodla na predaji svojho 50-percentného podielu v NuGen japonskej firme Toshiba za 85 mil. libier (GBP). Kontrola nad NuGen tak umožní spoločnosti Westinghouse, v ktorej vlastní Toshiba 87-percentný podiel, dodať tri generátory AP 1000 jadrovej elektrárni v Sellafielde na severovýchodnom pobreží Anglicka s kapacitou 3,6 gigawattov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame