Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toshiba ďalej rokuje o majorite v konzorciu NuGen

Atómová elektráreň
Ilustračné foto SITA

Rokovania o odkúpení 50-percentného podielu, ktorý vlastní v britskom jadrovom konzorciu španielska Iberdrola, by sa mohli zavŕšiť v januári, tvrdí generálny riaditeľ japonskej spoločnosti Hisao Tanaka.

Toshiba pokračuje v rokovaniach o odkúpení podielu, ktorý vlastní španielska energetická spoločnosť Iberdrola v britskom jadrovom konzorciu NuGen. Uviedol to vo štvrtok generálny riaditeľ japonskej firmy Hisao Tanaka. Transakcia by sa podľa neho mohla zavŕšiť v januári budúceho roka. Iberdrola pritom tento týždeň informovala, že na predaji svojho 50-percentného podielu sa už s Toshibou dohodla. Tanaka potvrdil, že jeho spoločnosť chce získať v konzorciu majoritu. To si bude vyžadovať aj odkúpenie časti podielu, ktorý v ňom vlastní francúzsky energetický podnik GDF Suez.

Dohoda medzi Toshibou a Iberdrolou by mohla oživiť plány na výstavbu jadrových elektrární vo Veľkej Británii. NuGen, spoločný podnik firiem Iberdrola a GDF Suez, vlastní stavebný priestor v Sellafielde na severovýchodnom pobreží Anglicka. Konzorcium tam chcelo postaviť jadrovú elektráreň s kapacitou 3,6 gigawattov, ale plán sa zastavil pre odkladanie rozhodnutia vlády. Podľa Toshiby má GDF Suez zotrvať v projekte ako čiastočný vlastník a budúci prevádzkovateľ elektrárne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. decembra 2013 17:25

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...