Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tesla predala rekordný počet áut

Tesla elektromobil
Ilustračné foto en.wikipedia.org

Výrobca elektrických áut počas júla až septembra na trh dodal 26 150 vozidiel, čo bol medziročný rast o 4,5 %.

Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla Inc. v treťom kvartáli na trh dodal rekordný počet áut. Firma počas júla až septembra predala 26 150 automobilov, čo bol medziročný rast o 4,5 percenta. Viac ako polovicu dodávok tvorili sedany Model S a zvyšok predovšetkým vozidlá SUV Model X. Automobilka očakáva, že za celý rok 2017 predá zhruba 100 tis. vozidiel Model S a Model X, čo by bol medziročný rast o 31 percent.

Tesla však v treťom kvartáli nesplnila plán výroby sedanov Model 3 a na trh dodala iba 220 týchto áut. Firma uviedla, že pomalý nábeh výroby týchto vozidiel bol spôsobený prekážkami narúšajúcimi plynulosť výroby. Tesla však vyjadrila presvedčenie, že dokáže tieto problémy vyriešiť. „Je dôležité zdôrazniť, že neexistujú podstatné problémy s výrobou áut Model 3 alebo s dodávateľským reťazcom,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení. V poradovníku na Model 3 je vyše 500 tis. zákazníkov. Toto vozidlo, ktorého cena je polovičná v porovnaní s predošlými modelmi Tesly, je kľúčové pre to, aby sa firma zmenila z výrobcu špeciálnych luxusných áut na masovú automobilku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 3. októbra 2017 13:24Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...