Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
14. septembra 2015 14:03 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Tendre nenahradzujú dlhodobé kontrakty, hovorí Gazprom

Spoločnosť Gazprom minulý týždeň predala plyn prostredníctvom testovacieho tendra, tento spôsob predaja však podľa stanoviska spoločnosti nenahrádza dlhodobé kontrakty.

Ruská spoločnosť Gazprom nepovažuje predaj plynu prostredníctvom tendra za náhradu dlhodobých kontraktov na dodávky plynu. Spoločnosť Gazprom to vo svojom stanovisku uviedla v pondelok. Gazprom prvýkrát testoval predaj prostredníctvom tendra. „Táto forma predaja bol dodatočný nástroj a nie je alternatívou pre systém dlhodobých kontraktov,“ uviedla spoločnosť.

Minulý štvrtok Gazprom predal približne 1 mld. metrov kubických z ponúkaných 3,2 mld. metrov kubických plynu prostredníctvom tendra, ktorý bol nastavený ako test schopnosti prispôsobiť sa výzvam na trhu s plynom. „Cieľ testovať nový mechanizmus na európskom trhu sme úspešne dosiahli,“ povedala šéfka exportu spoločnosti Gazprom Elena Burmistrová. Tento objem spoločnosť dodá prostredníctvom plynovodu Nord Stream z Ruska do Nemecka. Cena za plyn prevýšila ceny dohodnuté v rámci dlhodobých kontraktov na obdobie od októbra 2015 do marca 2016.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame