Ťažobná firma NWR sa dohodla s časťou veriteľov

2. júla 2014 13:01

Časť veriteľov spoločnosti New World Resources súhlasila s upravenými podmienkami reštrukturalizácie kapitálu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net

Ťažobná spoločnosť New World Resources (NWR) sa s časťou veriteľov dohodla na upravených podmienkach reštrukturalizácie kapitálu. Pokiaľ sa NWR nedohodne aj so zvyšnými veriteľmi, môže prísť na rad predaj spoločnosti OKD. Informoval o tom portál ihned.cz.

Firma NWR sa pokúša zbaviť vysokého dlhu, preto rokuje s veriteľmi o reštrukturalizácii. V súčasnosti s revidovaným plánom súhlasí 62 % držiteľov zabezpečených dlhopisov a 37 % držiteľov nezabezpečených obligácií. Aby nové podmienky vstúpili do platnosti, musia s nimi súhlasiť tri štvrtiny veriteľov. „Predstavenstvo NWR je presvedčené, že podmienky konsenzu sa podarí splniť. Členovia predstavenstva však samozrejme sú zodpovední za to, aby boli pripravení na všetky možnosti a reagovali na všetky predstaviteľné scenáre vývoja,“ povedal Petr Jonák predstaviteľ spoločností NWR a OKD. „Skutočnosť, že sa spoločnosť NWR (zatiaľ) nedohodla s veriteľmi, hodnotíme ako mierne negatívnu a ponechávame cieľovú sumu pre akcie NWR na 3,5 českých korún (CZK),“ povedal analytik Patria Direct Tomáš Tomčány.

NWR má problémy pre nízke ceny uhlia. V roku 2011 predávala spoločnosť jednu tonu koksovateľného uhlia v priemere za 181 eur, v prvom polroku tohto roku sa táto suma prepadla v priemere na 88 eur za jednu tonu.Čo si o tom myslíte?