Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto John Kasawa/FreeDigitalPhotos.net
2. júla 2014 13:01 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Ťažobná firma NWR sa dohodla s časťou veriteľov

Časť veriteľov spoločnosti New World Resources súhlasila s upravenými podmienkami reštrukturalizácie kapitálu.

Ťažobná spoločnosť New World Resources (NWR) sa s časťou veriteľov dohodla na upravených podmienkach reštrukturalizácie kapitálu. Pokiaľ sa NWR nedohodne aj so zvyšnými veriteľmi, môže prísť na rad predaj spoločnosti OKD. Informoval o tom portál ihned.cz.

Firma NWR sa pokúša zbaviť vysokého dlhu, preto rokuje s veriteľmi o reštrukturalizácii. V súčasnosti s revidovaným plánom súhlasí 62 % držiteľov zabezpečených dlhopisov a 37 % držiteľov nezabezpečených obligácií. Aby nové podmienky vstúpili do platnosti, musia s nimi súhlasiť tri štvrtiny veriteľov. „Predstavenstvo NWR je presvedčené, že podmienky konsenzu sa podarí splniť. Členovia predstavenstva však samozrejme sú zodpovední za to, aby boli pripravení na všetky možnosti a reagovali na všetky predstaviteľné scenáre vývoja,“ povedal Petr Jonák predstaviteľ spoločností NWR a OKD. „Skutočnosť, že sa spoločnosť NWR (zatiaľ) nedohodla s veriteľmi, hodnotíme ako mierne negatívnu a ponechávame cieľovú sumu pre akcie NWR na 3,5 českých korún (CZK),“ povedal analytik Patria Direct Tomáš Tomčány.

NWR má problémy pre nízke ceny uhlia. V roku 2011 predávala spoločnosť jednu tonu koksovateľného uhlia v priemere za 181 eur, v prvom polroku tohto roku sa táto suma prepadla v priemere na 88 eur za jednu tonu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame