Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
2. apríla 2015 11:37 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ťažba ropy v Rusku stúpla na nový postsovietsky rekord

V marci sa v krajine vyťažilo 10,71 mil. barelov ropy denne, oproti februáru to bol rast o 0,6 %.

Ťažba ropy v Rusku v marci posilnila o 0,6 % na úroveň 10,71 mil. barelov denne, čo je nový postsovietsky rekord. Nárastu pomohla zvýšená produkcia spoločností Gazprom a Rosnefť. Vyplýva to z údajov, ktoré vo štvrtok zverejnilo ruské ministerstvo energetiky. Produkcia tak prekonala predošlý rekord z decembra minulého roku, kedy bola ťažba ropy v Rusku v objeme 10,67 mil. barelov denne.

Údaje, ktoré zverejnilo ministerstvo energetiky, zahŕňajú ťažbu ropy a plynového kondenzátu, ktorá bola v marci v celkovom objeme 45,275 mil. ton. Vo februári sa v krajine vyťažilo 40,696 mil. ton ropy a plynového kondenzátu. Export ruskej ropy prostredníctvom ropovodov spoločnosti Transnefť, ktorá má v tejto oblasti monopol, v marci stúpol o 2 % na 3,91 mil. barelov denne, uviedlo ministerstvo.

Gazprom v marci oproti februáru zvýšil ťažbu ropy a plynového kondenzátu o 14 %. Spoločnosť Rosnefť zvýšila v marci produkciu ropy o 0,2 % na 3,81 mil. barelov denne. Ruská ťažba ropy podľa údajov Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) kulminovala na úrovni 11,41 mil. barelov denne v roku 1988, kedy Rusko bolo ešte súčasťou bývalého Sovietskeho zväzu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame