Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ťažba ropy v Rusku stúpla na nový postsovietsky rekord

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

V marci sa v krajine vyťažilo 10,71 mil. barelov ropy denne, oproti februáru to bol rast o 0,6 %.

Ťažba ropy v Rusku v marci posilnila o 0,6 % na úroveň 10,71 mil. barelov denne, čo je nový postsovietsky rekord. Nárastu pomohla zvýšená produkcia spoločností Gazprom a Rosnefť. Vyplýva to z údajov, ktoré vo štvrtok zverejnilo ruské ministerstvo energetiky. Produkcia tak prekonala predošlý rekord z decembra minulého roku, kedy bola ťažba ropy v Rusku v objeme 10,67 mil. barelov denne.

Údaje, ktoré zverejnilo ministerstvo energetiky, zahŕňajú ťažbu ropy a plynového kondenzátu, ktorá bola v marci v celkovom objeme 45,275 mil. ton. Vo februári sa v krajine vyťažilo 40,696 mil. ton ropy a plynového kondenzátu. Export ruskej ropy prostredníctvom ropovodov spoločnosti Transnefť, ktorá má v tejto oblasti monopol, v marci stúpol o 2 % na 3,91 mil. barelov denne, uviedlo ministerstvo.

Gazprom v marci oproti februáru zvýšil ťažbu ropy a plynového kondenzátu o 14 %. Spoločnosť Rosnefť zvýšila v marci produkciu ropy o 0,2 % na 3,81 mil. barelov denne. Ruská ťažba ropy podľa údajov Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) kulminovala na úrovni 11,41 mil. barelov denne v roku 1988, kedy Rusko bolo ešte súčasťou bývalého Sovietskeho zväzu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. apríla 2015 11:37

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...