Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ťažba ropy v USA v júli oslabila

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

V krajine sa v júli v priemere ťažilo 8,5 mil. barelov ropy denne, išlo o medzimesačný pokles o 1,9 % a medziročný o 10 %. Dovoz ropy do USA bol v júli na úrovni takmer 10,5 mil. barelov, čo bol medzimesačný rast o 6,8 % a medziročný o 9,9 %.

Ťažba ropy v USA v júli medzimesačne aj medziročne oslabila a dostala sa na najnižšiu úroveň od marca 2014. V júli sa v krajine ťažilo v priemere 8,5 mil. barelov ropy denne, čo bolo oproti júnu zníženie o 1,9 percenta a v porovnaní s júlom minulého roka išlo o pokles o 10 percent. Zvýšil sa však dovoz ropy do USA. V júli sa denne importovalo v priemere takmer 10,5 mil. barelov. V porovnaní s júnom sa dovoz zvýšil o 6,8 percenta a oproti júlu minulého roka vzrástol o 9,9 percenta. Informoval o tom vo štvrtok na svojej internetovej stránke Americký ropný inštitút (API).

Celkové dodávky benzínu na americký trh v júli medziročne stúpli o 2,4 percenta na úroveň v priemere 9,7 mil. barelov denne. Medzimesačne sa celkové dodávky benzínu na trh USA v júli zvýšili o 0,3 percenta. Za január až júl v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška sa celkové dodávky benzínu na americký trh zväčšili o 2,5 percenta na rekordnú úroveň v priemere 9,3 mil. barelov denne. „Je jasné, že spotrebitelia naďalej profitujú z nižších cien benzínu,“ uviedla hlavná ekonómka API Erica Bowmanová.

Minulý mesiac sa v USA zväčšila produkcia benzínu, a to na 10,2 mil. barelov denne, čiže sa dostala na rekordnú úroveň. Medziročne posilnila o 1,9 percenta a medzimesačne stúpla o 1,3 percenta. Výroba benzínu v USA za január až júl sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšila o 1,9 percenta.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. augusta 2016 15:56Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...