Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
16. októbra 2013 11:40 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Taliansky Enel stále poškuľuje po čínskom trhu

Talianska skupina Enel sa zaujíma o energetický trh v Číne. Firma už podpísala s energetickou spoločnosťou China Huaneng Group memorandum, ktorého cieľom je posilnenie spolupráce v oblasti čistých technológií využitia uhlia, v oblasti obnoviteľných energií a distribuovanej výroby.

„Podpísané memorandum o porozumení vytvára podmienky pre priemyselnú spoluprácu medzi dvoma poprednými energetickými spoločnosťami na pilotných projektoch zameraných na pokročilé technológie využívané na centralizovanú a distribuovanú výrobu energie,“ informovala spoločnosť Enel. Talianska skupina pomôže čínskemu trhu s expertízami v oblasti čistenia dymových plynov, zachytávania a skladovania uhlíka, analýzy distribuovanej výroby elektriny pomocou inovatívnych technológií, výroby obnoviteľnej energie a v oblasti implementácie regulačného rámca s cieľom podporiť možné pilotné programy obchodovania s emisiami v Číne.

Enel je najväčšou energetickou spoločnosťou v Taliansku a druhou najväčšou spoločnosťou v Európe z hľadiska inštalovaného výkonu. Je popredným integrovaným hráčom na trhoch s elektrinou a plynom v Európe a Latinskej Amerike. Pôsobí v 40 krajinách na štyroch kontinentoch, kde kontroluje výrobu viac než 98 gigawattov čistého inštalovaného výkonu a vyrába, predáva a cez siete v dĺžke 1,9 milióna kilometrov privádza elektrinu a plyn 61 miliónom zákazníkov.

Spoločnosť China Huaneng Group Corporation je jednou z piatich najväčších štátnych energetických spoločností v Číne, kontrolovaných Štátnou radou Čínskej ľudovej republiky. Zaoberá sa investíciami, výstavbou, prevádzkovaním a manažmentom výroby elektrickej energie, ako aj výrobou a predajom elektriny. Skupina disponuje inštalovaným výkonom viac než 138 gigawattov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies