Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Enel
Ilustračné foto endesa.com
28. júla 2016 18:06 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Taliansky Enel si v prvom polroku polepšil

Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) stúpol o 1,2 % na v sume 8,053 mld. eur, čistý zisk sa zvýšil o 0,1 % na 1,834 mld. eur.

Talianska energetická spoločnosť Enel v prvom polroku dosiahla zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 8,053 mld. eur, čo bol medziročný rast o 1,2 %. Zlepšili sa totiž marže v Taliansku a Latinskej Amerike, čím sa viac ako vykompenzoval negatívny vplyv vývoja na devízovom trhu, pokles výroby a rôzne vplyvy jednorazových položiek. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

Čistý zisk skupiny za január až jún bol v sume 1,834 mld. eur, čiže medziročne posilnil o 0,1 %. Čistý zisk skupiny za prvých šesť mesiacov tohto roka sa v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška v podstate nezmenil hlavne vďaka zlepšeniu zisku pred úrokmi a zdanením (EBIT) a nižším daniam, čo však čiastočne vyvážili vyššie čisté finančné náklady. „V prvej polovici roka sme dosiahli dobrý súbor výsledkov, pričom osobitne potešujúci pokrok prejavili trhy v Taliansku a Latinskej Amerike napriek náročným makroekonomickým podmienkam,“ uviedol generálny riaditeľ Enelu Francesco Starace.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies