Taliansky Enel si v prvom polroku polepšil

28. júla 2016 18:06
SITA

Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) stúpol o 1,2 % na v sume 8,053 mld. eur, čistý zisk sa zvýšil o 0,1 % na 1,834 mld. eur.

Enel
Ilustračné foto endesa.com

Talianska energetická spoločnosť Enel v prvom polroku dosiahla zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 8,053 mld. eur, čo bol medziročný rast o 1,2 %. Zlepšili sa totiž marže v Taliansku a Latinskej Amerike, čím sa viac ako vykompenzoval negatívny vplyv vývoja na devízovom trhu, pokles výroby a rôzne vplyvy jednorazových položiek. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

Čistý zisk skupiny za január až jún bol v sume 1,834 mld. eur, čiže medziročne posilnil o 0,1 %. Čistý zisk skupiny za prvých šesť mesiacov tohto roka sa v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška v podstate nezmenil hlavne vďaka zlepšeniu zisku pred úrokmi a zdanením (EBIT) a nižším daniam, čo však čiastočne vyvážili vyššie čisté finančné náklady. „V prvej polovici roka sme dosiahli dobrý súbor výsledkov, pričom osobitne potešujúci pokrok prejavili trhy v Taliansku a Latinskej Amerike napriek náročným makroekonomickým podmienkam,“ uviedol generálny riaditeľ Enelu Francesco Starace.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?