Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Taliansko nezníži svoj podiel v energetickej skupine Eni

Peniaze úspory šetrenie
Ilustračné foto. ZSE

Taliansko nevidí priestor na ďalšiu privatizáciu.

Taliansky premiér Matteo Renzi nevidí priestor pre rozsiahlejšiu privatizáciu v krajine. Premiér to povedal v utorok počas svojej tlačovej konferencie na záver roka. Renzi pritom dodal, že talianska vláda nebude redukovať svoj podiel v energetickej skupine Eni. „Neviem si predstaviť, že by vláda mohla zredukovať svoj podiel v Eni,“ uviedol premiér.

Privatizáciou k zníženiu dlhu

Taliansko, ktoré má v rámci eurozóny druhý najväčší verejný dlh, v októbri predalo podiel v štátnej poštovej spoločnosti. Získalo tak viac ako 3 mld. eur, aby mohlo zmenšiť svoj dlh. Talianske ministerstvo financií nedávno uviedlo, že predá minoritný podiel v spoločnosti Enav, ktorá riadi letovú prevádzku v krajine, a v štátnej železničnej spoločnosti Ferrovie dello Stato. Nie je však jasné, čí predaj týchto podielov sa uzavrie do konca budúceho roka.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 29. decembra 2015 14:50

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...