Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ENI
Taliansko chce začať do konca roka s predajom štátnych aktív, pričom získané prostriedky plánuje použiť na redukciu verejného dlhu. eni.com
29. októbra 2013 13:30 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Talianska vláda si chce udržať kontrolu nad firmou Eni

Talianska vláda chce udržať kontrolu nad ropnou a plynárenskou spoločnosťou Eni, a to aj keď ministerstvo financií v nej predá svoj priamy podiel. V utorok to vyhlásil taliansky minister priemyslu Flavio Zanonato. Rím sa zatiaľ ešte nerozhodol, či predá svoj 4,3-percentný podiel vo firme ENI, uviedol skoršie.

Taliansko chce začať do konca roka s predajom štátnych aktív, pričom získane prostriedky plánuje použiť na redukciu verejného dlhu. Dva zdroje oboznámené s problematikou v piatok pre agentúru Reuters uviedli, že predaj podielu v spoločnosti Eni bude na vrchole zoznamu privatizácie. Ďalší 26-percentný podiel v Eni vlastní štátom kontrolovaná holdingová spoločnosť Cassa Depositi e Prestiti.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies