Talianska spoločnosť Eni znížila stratu

28. októbra 2016 11:36
SITA

Za tretí kvartál taliansky ropný a plynárenský gigant vykázal stratu 562 mil. eur, v rovnakom období pred rokom bola jeho strata 790 mil. eur.

Plyn plynovod
Ilustračné foto. SITA

Taliansky ropný a plynárenský gigant Eni v treťom kvartáli medziročne znížil svoju stratu, ale jeho výsledky naďalej poškodzovali nízke ceny ropy a plynu. Spoločnosť Eni, ktorej 30-percentným vlastníkom je talianska vláda, v piatok informovala, že jej hospodárenie v treťom štvrťroku sa skončilo stratou vo výške 562 mil. eur. V rovnakom kvartáli minulého roka bola strata firmy v sume 790 mil. eur.

Ťažba by sa znížiť nemala

Nízke ceny plynu a ropy spoločnosť Eni počas júla až septembra čiastočne vykompenzovala zvýšením produkcie a redukciou nákladov. Firma očakáva, že jej ťažba ropy a plynu za celý tento rok bude zhruba na úrovni roku 2015 napriek zastaveniu produkcie z kľúčového ložiska ropy v Taliansku.

Počas tretieho štvrťroka spoločnosť Eni obnovila ťažbu z ložiska ropy Goliat pri Nórsku a opätovne naštartovala produkciu z ložiska Kašagan v Kaspickom mori. Generálny riaditeľ spoločnosti Eni Claudio Descalzi uviedol, že ťažba v tejto oblasti podporí voľný tok hotovosti firmy od štvrtého kvartálu.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?