Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto. SITA
28. októbra 2016 11:36 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Talianska spoločnosť Eni znížila stratu

Za tretí kvartál taliansky ropný a plynárenský gigant vykázal stratu 562 mil. eur, v rovnakom období pred rokom bola jeho strata 790 mil. eur.

Taliansky ropný a plynárenský gigant Eni v treťom kvartáli medziročne znížil svoju stratu, ale jeho výsledky naďalej poškodzovali nízke ceny ropy a plynu. Spoločnosť Eni, ktorej 30-percentným vlastníkom je talianska vláda, v piatok informovala, že jej hospodárenie v treťom štvrťroku sa skončilo stratou vo výške 562 mil. eur. V rovnakom kvartáli minulého roka bola strata firmy v sume 790 mil. eur.

Ťažba by sa znížiť nemala

Nízke ceny plynu a ropy spoločnosť Eni počas júla až septembra čiastočne vykompenzovala zvýšením produkcie a redukciou nákladov. Firma očakáva, že jej ťažba ropy a plynu za celý tento rok bude zhruba na úrovni roku 2015 napriek zastaveniu produkcie z kľúčového ložiska ropy v Taliansku.

Počas tretieho štvrťroka spoločnosť Eni obnovila ťažbu z ložiska ropy Goliat pri Nórsku a opätovne naštartovala produkciu z ložiska Kašagan v Kaspickom mori. Generálny riaditeľ spoločnosti Eni Claudio Descalzi uviedol, že ťažba v tejto oblasti podporí voľný tok hotovosti firmy od štvrtého kvartálu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies