Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE
Ilustračné foto Sailom/freedigitalphotos.net
8. mája 2014 14:50 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Taliani vyrobili v prvom štvrťroku viac zelenej elektriny

Ku koncu marca tohto roka vyrobila firma Enel Green Power prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 8,4 terawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje nárast o vyše 15 %.

Dcérskej spoločnosti Enel, firme Enel Green Power, sa darí na poli obnoviteľných zdrojov. Firma dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka výnosy vo výške 720 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 2,6 %. V sledovanom období podnik evidoval prevádzkový zisk (EBITDA) na úrovni 481 miliónov eur, čo je približne rovnaká úroveň ako v predchádzajúcom roku. Ku koncu marca tohto roka vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 8,4 terawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje nárast o vyše 15 %.

„Pozitívne výsledky potvrdzujú platnosť strategickej voľby skupiny realizovať geografickú a technologickú diverzifikáciu. Táto voľba nám umožňuje znížiť celkové riziko a spojiť významné postavenie v Taliansku a na zrelých trhoch, na ktorých pretrváva náročné prostredie, a rásť na rozvíjajúcich sa trhoch, kde sa v rámci súčasného biznis plánu nachádza väčšina ďalších 4 600 megawattov kapacity. Takýto cieľ už bol zaistený pre viac ako polovicu z projektov vo výstavbe,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Enel Green Power Francesco Starace.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavuje takmer deväť tisíc megawattow. V minulom roku vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 29,5 terawatthodín elektrickej energie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies