Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Taliani vyrobili v prvom štvrťroku viac zelenej elektriny

OZE
Ilustračné foto Sailom/freedigitalphotos.net

Ku koncu marca tohto roka vyrobila firma Enel Green Power prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 8,4 terawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje nárast o vyše 15 %.

Dcérskej spoločnosti Enel, firme Enel Green Power, sa darí na poli obnoviteľných zdrojov. Firma dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka výnosy vo výške 720 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 2,6 %. V sledovanom období podnik evidoval prevádzkový zisk (EBITDA) na úrovni 481 miliónov eur, čo je približne rovnaká úroveň ako v predchádzajúcom roku. Ku koncu marca tohto roka vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 8,4 terawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje nárast o vyše 15 %.

„Pozitívne výsledky potvrdzujú platnosť strategickej voľby skupiny realizovať geografickú a technologickú diverzifikáciu. Táto voľba nám umožňuje znížiť celkové riziko a spojiť významné postavenie v Taliansku a na zrelých trhoch, na ktorých pretrváva náročné prostredie, a rásť na rozvíjajúcich sa trhoch, kde sa v rámci súčasného biznis plánu nachádza väčšina ďalších 4 600 megawattov kapacity. Takýto cieľ už bol zaistený pre viac ako polovicu z projektov vo výstavbe,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Enel Green Power Francesco Starace.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavuje takmer deväť tisíc megawattow. V minulom roku vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 29,5 terawatthodín elektrickej energie.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...