Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto SITA
26. novembra 2017 10:57 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Taliani idú hľadať plyn na Cypre

Generálny riaditeľ Eni Claudio Descalzi uviedol, že firma má o región strategický záujem.

Talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni v najbližších dvoch mesiacoch uskutoční dva prieskumné vrty pri Cypre. Povedal to v piatok generálny riaditeľ firmy Claudio Descalzi, ktorý označil Cyprus za „prirodzený most“ spájajúci existujúce a potenciálne ložiská plynu s Európou. Spotreba plynu v Európe vlani stúpla o 5 percent a v najbližších dvoch rokoch sa zvýši o 100 mil. kubických metrov ročne, povedal Descalzi.

Prvý prieskumný vrt urobí Eni na budúci mesiac v partnerstve s francúzskou spoločnosťou Total. Druhý vrt začnú v januári robiť Eni a juhokórejská firma Kogas. Descalzi konštatoval, že Eni má „strategický“ záujem o región, keďže oblasť v okolí Cypru je naďalej v podstate nepreskúmaná. Spoločnosť Eni do prieskumných vrtov, seizmických a geologických prieskumov investuje 450 mil. eur. Texaská spoločnosť Noble Energy objavila pri Cypre ložisko, ktoré podľa odhadov obsahuje vyše 100 mld. kubických metrov plynu.

Firma ExxonMobil informovala, že v oblasti zrealizuje dva prieskumné vrty v druhej polovici budúceho roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame