Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA
1. mája 2014 13:43 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Talian prichádza z Rumunska, aby riadil Slovenské elektrárne

Novým šéfom Slovenských elektrární sa stal Luca D’Agnese, ktorý bol doteraz generálny riaditeľom Enel Rumunsko.

Slovenské elektrárne (SE) už majú nového generálneho riaditeľa. Od 1. mája sa ním stal Luca D’Agnese. Ten nahradil vo funkcii Paola Ruzziniho, ktorý zastával funkciu šéfa slovenského dominantného výrobcu elektriny osem rokov. „Luca D’Agnese preberie tie isté zodpovednosti, aké mal Paolo Ruzzini,“ uviedla hovorkyňa SE Janka Burdová. Nový šéf Luca D’Agnese doteraz pôsobil na funkcii riaditeľa v Enel Rumunsko.

Valné zhromaždenie Slovenských elektrární taktiež schválilo novú členku Dozornej rady. Stala sa ňou Alda Paula Baldisová. Dozornej rade bude predsedať Radovan Okenka, pričom Carlo Tamburi bude jej podpredsedom.

Luca D’Agnese, doterajší generálny riaditeľ a predseda Enel Rumunsko, bol taktiež výkonným riaditeľom GRTN, talianskeho prevádzkovateľa prenosovej siete. Potom zastával funkciu riaditeľa Útvaru prevádzok, zodpovedným za prieskum, správu a realizovanie investícií v spoločnosti Terna, prevádzkovateľa národnej prenosovej siete, po spojení tohto prevádzkovateľa s GRTN. V spoločnosti Enel Rumunsko, najväčšieho zahraničného investora v sektore výroby elektriny v regióne, pôsobil od roku 2011. Luca D’Agnese je držiteľom vysokoškolského diplomu z Univerzity v Pise z fyziky a titulu MBA, ktorý nadobudol v INSEAD. Pracoval 15 rokov pre spoločnosť McKinsey, v ktorej sa stal v roku 1996 partnerom, a špecializoval sa na sektor verejných služieb.

Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární. Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Fond národného majetku SR, ktorý kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies