Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto SITA
24. júna 2014 9:27 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Svetovej ekonomike môže pomôcť energetická efektívnosť

Celosvetová ekonomika by mohla posilniť o 2,2 % do roku 2030, ak vlády zlepšia energetickú efektivitu, riadenie odpadov a verejnej dopravy. Uviedla to Svetová banka.

Celosvetová ekonomika by mohla posilniť o 2,2 % do roku 2030, ak vlády zlepšia energetickú efektivitu, riadenie odpadov a verejnej dopravy. Hodnota svetovej ekonomiky by sa tak mohla ročne zvýšiť o 2,6 bil. USD. Informovala o tom Svetová banka v správe zverejnenej v utorok.

Správa, ktorá vznikla v spolupráci so skupinou ClimateWorks Foundation, analyzuje výhody ambicióznych politík, ktoré majú za cieľ znižovanie emisií napríklad v doprave, v priemysle a v stavebníctve v Brazílii, v Číne, v Indii, v Mexiku, v USA a v EÚ. Z analýz vyplýva, že prechod na nízkoemisné dopravné systémy spolu so zlepšenou energetickou efektivitou závodov, budov a zariadení by mohol znamenať rast svetového hrubého domáceho produktu (HDP) o 1,8 mld. USD, teda o 1,5 % ročne do roku 2030. Ak by sa zlepšilo financovanie a investície do technológií, HDP by mohol vzrásť až o 2,6 bil. USD, čo predstavuje 2,2 %.

V marci Organizácia spojených národov uviedla, že efekty spojené s globálnym otepľovaním by mohli spôsobiť pokles svetovej ekonomiky v intervale od 0,2 % do 2 %. Dôvodom je zhoršenie zdravia ľudí, zvyšovanie hladiny morí a prerušenie dodávok vody.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies