Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka elektrina svetlo ceny
Ilustračné foto SITA
11. februára 2013 0:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Švajčiari poškuľujú po našom trhu s dodávkami energií

Rodina alternatívnych dodávateľov energií na Slovensku by sa mohla čoskoro rozrásť. Záujem o dodávku elektrickej energie slovenským odberateľom má totiž aj spoločnosť Energy Financing Team, sídliaca vo Švajčiarsku. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) už vydal spoločnosti povolenie na pôsobenie v elektroenergetike. „Posúdili sme žiadosť spoločnosti Energy Financing Team ako odôvodnenú, a preto sme sa rozhodli jej vydať povolenie na podnikanie v energetike,“ uviedol slovenský regulátor.

Ide už o druhú firmu sídliacu vo Švajčiarsku, ktorá v ostatnom období ohlásila príchod na Slovensko. V oblasti dodávok energií chce totiž u nás pôsobiť aj švajčiarska spoločnosť Cromicron. Tá by mala v najbližšom období odkúpiť alternatívneho dodávateľa energií, spoločnosť Energetické Centrum.

Dodávať energie na Slovensku chce aj maďarská spoločnosť MVM Partner Energiakereskedelmi ZRt a dánska firma Danske Commodities. Tieto podniky taktiež už obdržali od slovenského regulačného úradu potrebné povolenia na podnikanie v oblasti dodávok energií. Tie získali vo februári tohto roka aj slovinská spoločnosť GEN-I, trgovanje in prodaja elektricne energije a firma BEI Electra, ktorej jediný spoločník, firma Beleggingsmaatschappij Union B.V., sídli v Holandsku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame