Švajčiari poškuľujú po našom trhu s dodávkami energií

11. februára 2013 0:00

Rodina alternatívnych dodávateľov energií na Slovensku by sa mohla čoskoro rozrásť. Záujem o dodávku elektrickej energie slovenským odberateľom má totiž aj spoločnosť Energy Financing Team, sídliaca vo Švajčiarsku. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) už vydal spoločnosti povolenie na pôsobenie v elektroenergetike. „Posúdili sme žiadosť spoločnosti Energy Financing Team ako odôvodnenú, a preto sme sa rozhodli jej vydať povolenie na podnikanie v energetike,“ uviedol slovenský regulátor.

žiarovka elektrina svetlo ceny
Ilustračné foto SITA

Ide už o druhú firmu sídliacu vo Švajčiarsku, ktorá v ostatnom období ohlásila príchod na Slovensko. V oblasti dodávok energií chce totiž u nás pôsobiť aj švajčiarska spoločnosť Cromicron. Tá by mala v najbližšom období odkúpiť alternatívneho dodávateľa energií, spoločnosť Energetické Centrum.

Dodávať energie na Slovensku chce aj maďarská spoločnosť MVM Partner Energiakereskedelmi ZRt a dánska firma Danske Commodities. Tieto podniky taktiež už obdržali od slovenského regulačného úradu potrebné povolenia na podnikanie v oblasti dodávok energií. Tie získali vo februári tohto roka aj slovinská spoločnosť GEN-I, trgovanje in prodaja elektricne energije a firma BEI Electra, ktorej jediný spoločník, firma Beleggingsmaatschappij Union B.V., sídli v Holandsku.Čo si o tom myslíte?