Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
15. mája 2015 17:29 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Surgutneftegaz plánuje vyplatiť vyššie dividendy

Vedenie tretej najväčšej ruskej ropnej firmy navrhuje vyplatiť zo zisku za rok 2014 dividendy v sume 8,21 rubľa na prioritnú akciu, v predošlom roku to bolo 2,36 RUB na prioritnú akciu.

Ruská spoločnosť Surgutneftegaz, ktorá je tretím najväčším producentom ropy v krajine, uviedla, že jej vedenie odporučilo vyplatiť z minuloročného zisku dividendy v sume 8,21 rubľa (RUB) na prioritnú akciu. Vlani firma vyplatila dividendy 2,36 RUB na prioritnú akciu.

Spoločnosť zároveň v piatok navrhla vyplatenie dividend na úrovni 0,65 RUB na kmeňovú akciu, v predošlom roku to bolo 0,60 RUB na kmeňovú akciu. Čistý zisk spoločnosti sa v minulom roku viac ako strojnásobil, a to na sumu 885 mld. RUB. Spoločnosť zároveň informovala, že jej tržby v minulom roku sa zvýšili na 1,36 bil. RUB z úrovne 1,32 bil. RUB, na ktorej boli za rok 2013.

Surgutneftegaz tento týždeň poprel správu agentúry Bloomberg, podľa kotrej by mohol prevziať podiel v spoločnosti Rosnefť, ktorá je najväčšou ruskou ropnou firmou. Agentúra Bloomberg uviedla, že Surgut, ktorý nahromadil hotovostné rezervy v objeme vyše 30 mld. USD, by mohol získať 19,5-percentný podiel v spoločnosti Rosnefť. Najväčší ruský producent ropy totiž požiadal štát o finančnú pomoc s cieľom prekonať ekonomickú krízu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame