Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice Jaslovské elektráreň atómová
Atómová elektráreň Bohunice SITA
15. mája 2015 11:46 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Štvrtý bohunický jadrový blok už má vymenené palivo

Slovenské elektrárne ukončili odstávku jadrového bloku v Jaslovských Bohuniciach.

Slovenské elektrárne (SE) ukončili generálnu odstávku štvrtého bloku Atómových elektrární Bohunice V2. „V rámci generálnej odstávky na štvrtom bloku boli realizované štandardné práce údržby a čiastočne vymenené palivo v reaktore,“ informovala hovorkyňa SE Janka Burdová.

Táto odstávka bola druhou v tohtoročnom pláne generálnych odstávok slovenských atómových elektrární. „Všetky práce boli vykonané pri dodržaní najprísnejších bezpečnostných požiadaviek. Po vykonaní údržby sa vykonala pevnostná tlaková skúška, ktorá preukázala tesnosť primárneho okruhu a pripravenosť na prevádzku,“ konštatovala Burdová.

Slovensko patrí medzi prvé krajiny, ktoré začali využívať jadrovú energiu na výrobu elektriny. Výstavba prvej slovenskej jadrovej elektrárne sa začala v roku 1958. Závod Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádza na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s jednotkovým výkonom 505 megawattov, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 až 1985.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame