Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto nirots/FreeDigitalPhotos.net
18. marca 2013 0:00 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Študenti súťažia s nápadmi, ako šetriť energiu

Projekt Najlepší nápad na tému Obnoviteľné zdroje energie predstaví biznis nápady stredoškolákov, ako šetriť prírodu a energie. Do iniciatívy sa zapojilo 26 projektov z 15 stredných škôl, ktoré ponúkajú zaujímavé zelené riešenia.

„Tešíme sa, že aktivita stredoškolákov zroka na rok rastie. Ponúkame študentom, aby sa naučili presne to, čo svet dnes potrebuje najviac – zreálniť pomer výkonu a ceny v biznise. Ak majú chuť rozvíjať svoje tvorivé a inovatívne myslenie spolu s podnikateľským a ekologickým aspektom, dostanú k dispozícii 200 eur na konkrétny projekt,“ doplnil Ján Orlovský, hovorca Západoslovenskej energetiky (ZSE). Všetky nápady, ktoré dostali podporu na vytvorenie prototypu, budú prezentované v rámci podujatia Deň Zeme, ktoré organizuje generálny partner projektu Západoslovenská energetika 22. apríla.

Stredoškoláci v uplynulých rokoch prišli s nápadmi ako autonómna solárna loď či vodná mikroelektráreň, pod ktorými sa skrývajú úspešné myšlienky šetriace prírodu. Najlepšie tri tohtoročné projekty čaká inkubačný program vhodnote 1 000 eur. Ten má pomôcť autorom nápadov pretaviť ich víziu do reality.

„Zistili sme, že pre mladých ľudí začínajúcich úplne z nuly má najväčšiu pridanú hodnotu rada a usmernenie od skúsenejšieho podnikateľa. Preto v rámci Najlepšieho nápadu spájame autorov nápadov s mentormi z radov úspešných podnikateľov a zameriavame sa na úspešné otestovanie prototypu,“ povedal projektový manažér Najlepšieho nápadu a zakladateľ BestGuest Juraj Kováč.

Do 19. apríla sa môže verejnosť vrámci on-line hlasovania rozhodnúť, ktorý znápadov získa Cenu sympatie ZSE aúčasť vinkubačnom programe vhodnote 1000 eur. Ocenu sympatie sa uchádza 14 biznis nápadov žiakov stredných škôl ahlasovanie prebieha on-line vspolupráci so študentským portálom Student24. Vpriebehu novembra až januára sa vrámci projektu zorganizovalo desať biznis seminárov, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 200 žiakov z20 stredných škôl. V rámci podujatia sa mali mladí ľudia možnosť naučiť ako nájsť, uchopiť aotestovať svoj biznis nápad vtéme obnoviteľných zdrojov energií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame