Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina elektrické vedenie VSD
Ilustračné foto. VSD
27. októbra 2016 10:44 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Stropkov podpísal memorandum s Východoslovenskou distribučnou

V najbližších troch rokoch očakáva mesto investície v rámci distribučnej elektrickej sústavy za vyše 1,3 milióna eur.

Mesto Stropkov podpísalo Memorandum o spolupráci s akciovou spoločnosťou Východoslovenská distribučná (VSD). Vzájomná dohoda s distribútorom elektriny má zabezpečiť intenzívnejší rozvoj elektrickej distribučnej siete na území mesta.

Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Stropkov Peter Novák, dokument je výsledkom dlhoročnej spolupráce mesta a spoločnosti. Distribútor má v zmysle memoranda záujem stať sa partnerom so štatútom tzv. osobitného zreteľa, čo by umožnilo využiť finančné zdroje získané z náhrad za obmedzenie pozemkov mesta do oblasti nevyhnutnej pre jeho rozvoj. Konkrétne do oblastí elektroenergetickej infraštruktúry, na zabezpečenie výstavby technickej vybavenosti a súčasne zatraktívnenia prostredia pre podnikateľský sektor.

Investície by mali presiahnuť milión eur

VSD je v najbližších troch rokoch pripravená investovať do údržby, bnovy a výstavby distribučnej sústavy na území mesta Stropkov a jeho okolia viac ako 1,3 milióna eur. Memorandum by podľa primátora mesta Ondreja Brendzu malo zabezpečiť rekonštrukcie súčasných vedení a vybudovanie nových elektroenergetických zariadení. „To zvýši kapacitné možnosti pre podnikateľské subjekty a umožní rozvoj investičnej bytovej výstavby na území mesta,“ priblížil primátor.

Dodal, že obdobné memorandum už majú uzatvorené aj iné mestá ako Bardejov, Prešov, Stará Ľubovňa, Spišská Belá, Giraltovce a ďalšie. Predpokladom pre čerpanie zdrojov má byť kvalitná investičná príprava. „Uzatvorenie memoranda vnímame ako utvrdenie sa v doterajšej dobrej a obojstranne prospešnej spolupráci, ktorá vytvára široký priestor pre ešte kvalitnejšiu vzájomnú komunikáciu v oblasti investičnej výstavby,“ uviedol po podpise memoranda riaditeľ divízie Sieťový obchod VSD Jaroslav Hrušč.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame