Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stropkov podpísal memorandum s Východoslovenskou distribučnou

Elektrina elektrické vedenie VSD
Ilustračné foto. VSD

V najbližších troch rokoch očakáva mesto investície v rámci distribučnej elektrickej sústavy za vyše 1,3 milióna eur.

Mesto Stropkov podpísalo Memorandum o spolupráci s akciovou spoločnosťou Východoslovenská distribučná (VSD). Vzájomná dohoda s distribútorom elektriny má zabezpečiť intenzívnejší rozvoj elektrickej distribučnej siete na území mesta.

Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Stropkov Peter Novák, dokument je výsledkom dlhoročnej spolupráce mesta a spoločnosti. Distribútor má v zmysle memoranda záujem stať sa partnerom so štatútom tzv. osobitného zreteľa, čo by umožnilo využiť finančné zdroje získané z náhrad za obmedzenie pozemkov mesta do oblasti nevyhnutnej pre jeho rozvoj. Konkrétne do oblastí elektroenergetickej infraštruktúry, na zabezpečenie výstavby technickej vybavenosti a súčasne zatraktívnenia prostredia pre podnikateľský sektor.

Investície by mali presiahnuť milión eur

VSD je v najbližších troch rokoch pripravená investovať do údržby, bnovy a výstavby distribučnej sústavy na území mesta Stropkov a jeho okolia viac ako 1,3 milióna eur. Memorandum by podľa primátora mesta Ondreja Brendzu malo zabezpečiť rekonštrukcie súčasných vedení a vybudovanie nových elektroenergetických zariadení. „To zvýši kapacitné možnosti pre podnikateľské subjekty a umožní rozvoj investičnej bytovej výstavby na území mesta,“ priblížil primátor.

Dodal, že obdobné memorandum už majú uzatvorené aj iné mestá ako Bardejov, Prešov, Stará Ľubovňa, Spišská Belá, Giraltovce a ďalšie. Predpokladom pre čerpanie zdrojov má byť kvalitná investičná príprava. „Uzatvorenie memoranda vnímame ako utvrdenie sa v doterajšej dobrej a obojstranne prospešnej spolupráci, ktorá vytvára široký priestor pre ešte kvalitnejšiu vzájomnú komunikáciu v oblasti investičnej výstavby,“ uviedol po podpise memoranda riaditeľ divízie Sieťový obchod VSD Jaroslav Hrušč.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. októbra 2016 10:44Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...