Stredoslovenským energetikom sa darilo. Navýšili zisk aj tržby.

17. júla 2016 13:01
SITA

Stredoslovenská energetika v minulom roku dosiahla čistý zisk 52 miliónov eur.

Elektrická energia SSE elektrina
Ilustračné foto SSE

Spoločnosť Stredoslovenská energetika (SSE) dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške takmer 52 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o vyše 28 miliónov eur. Pozitívny vývoj pripisujú stredoslovenskí energetici najmä nárastu hrubej marže z predaja elektriny a plynu. Podnik vlani zaznamenal tržby v objeme 682 miliónov eur, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavuje nárast o zhruba 67 miliónov eur.

„Naša spoločnosť má za sebou dobrý rok, a to aj napriek rôznym okolnostiam, ktoré nám nie vždy priali. Je evidentné, že konkurenčný tlak pri obchodovaní s energetickými komoditami naďalej rastie,“ okomentoval dosiahnuté výsledky vo výročnej správe generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml.

Firma SSE zaznamenala v minulom roku negatívne saldo v zákazníckom portfóliu dodávky elektriny na tento rok. „Podarilo sa nám však zazmluvniť významnú časť zákazníckeho portfólia na dodávku elektriny na roky 2017 a 2018. Taktiež sa nám podarilo zdvojnásobiť dodávky plynu,“ konštatoval Schraml.

Stredoslovenskí energetici očakávajú zmeny v oblasti podnikania s dodávkami energií. Výzvou pre dodávateľov energií budú nové produkty pokrývajúce oblasť efektívneho využívania energií v domácnostiach a v podnikateľských prevádzkach. „Naďalej budeme posilňovať svoju pozíciu v oblasti dodávky plynu a súčasne sa zameriame na udržanie pozície v oblasti dodávky elektriny,“ konštatuje sa vo výročnej správe.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika pôsobí na trhu s dodávkami elektriny a plynu. Elektrinu taktiež vyrába. Energie dodáva viac ako 700 tisíc zákazníkom. Na energetickom trhu pôsobí už viac ako 90 rokov. Akcionármi spoločnosti sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré ovláda 51-percentný podiel a spoločnosť EP Energy, ktorá drží 49-percentný podiel. Firma EP Energy patrí do portfólia česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH).

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?