Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia SSE elektrina
Ilustračné foto SSE
17. júla 2016 13:01 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Stredoslovenským energetikom sa darilo. Navýšili zisk aj tržby.

Stredoslovenská energetika v minulom roku dosiahla čistý zisk 52 miliónov eur.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika (SSE) dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške takmer 52 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o vyše 28 miliónov eur. Pozitívny vývoj pripisujú stredoslovenskí energetici najmä nárastu hrubej marže z predaja elektriny a plynu. Podnik vlani zaznamenal tržby v objeme 682 miliónov eur, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavuje nárast o zhruba 67 miliónov eur.

„Naša spoločnosť má za sebou dobrý rok, a to aj napriek rôznym okolnostiam, ktoré nám nie vždy priali. Je evidentné, že konkurenčný tlak pri obchodovaní s energetickými komoditami naďalej rastie,“ okomentoval dosiahnuté výsledky vo výročnej správe generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml.

Firma SSE zaznamenala v minulom roku negatívne saldo v zákazníckom portfóliu dodávky elektriny na tento rok. „Podarilo sa nám však zazmluvniť významnú časť zákazníckeho portfólia na dodávku elektriny na roky 2017 a 2018. Taktiež sa nám podarilo zdvojnásobiť dodávky plynu,“ konštatoval Schraml.

Stredoslovenskí energetici očakávajú zmeny v oblasti podnikania s dodávkami energií. Výzvou pre dodávateľov energií budú nové produkty pokrývajúce oblasť efektívneho využívania energií v domácnostiach a v podnikateľských prevádzkach. „Naďalej budeme posilňovať svoju pozíciu v oblasti dodávky plynu a súčasne sa zameriame na udržanie pozície v oblasti dodávky elektriny,“ konštatuje sa vo výročnej správe.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika pôsobí na trhu s dodávkami elektriny a plynu. Elektrinu taktiež vyrába. Energie dodáva viac ako 700 tisíc zákazníkom. Na energetickom trhu pôsobí už viac ako 90 rokov. Akcionármi spoločnosti sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré ovláda 51-percentný podiel a spoločnosť EP Energy, ktorá drží 49-percentný podiel. Firma EP Energy patrí do portfólia česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies