Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com
2. marca 2018 9:59 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Stredoslovenskí energetici varujú pred podvodníkmi

Stredoslovenská distribučná upozorňuje odberateľov, aby boli ostražití a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke.

V poslednom čase sa množia prípady, keď ľuďom telefonujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za kontrolórov Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti. Ako informoval jej hovorca Miroslav Gejdoš, údajný kontrolór tvrdí, že na ich odbernom mieste dochádza k nelegálnemu odberu elektriny. Vyhráža sa pritom vysokou pokutou a odpojením elektriny. Hovorí napríklad, že majú porušenú plombu na elektromere alebo ho majú inak poškodený a elektrinu odoberajú načierno. Zákazníci, ktorí sa sťažovali na podozrivé telefonáty, uviedli viackrát to isté mobilné číslo. Pochybné telefonáty však zaevidovali aj z iných čísel.

Stredoslovenská distribučná preto upozorňuje všetkých odberateľov, aby boli ostražití a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke 0850 166 007. „V žiadnom prípade im neodporúčame komunikovať s človekom, ktorý vystupuje v mene našej spoločnosti ako kontrolór neoprávnených odberov bez toho, aby sa identifikoval služobným preukazom. Takisto vyzývame verejnosť, aby neuhrádzala žiadne pokuty ani poplatky v hotovosti priamo na svojom odbernom mieste,“ varoval Gejdoš s tým, že toto nie je štandardný postup spoločnosti.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame