Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSE
Budova SSE, ktorá je na odpredaj. SSE
10. októbra 2017 11:15 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Stredoslovenskí energetici rozpredávajú nehnuteľný majetok

Stredoslovenská energetika predáva sedemnásť nehnuteľností. Jej dcérska firma SSE-D 22 budov.

Stredoslovenská energetika (SSE) a jej dcérska spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) začali s veľkým odpredajom prebytočných nehnuteľností. „Väčšinou ide o polyfunkčné objekty, pričom niektoré z nich sa nachádzajú na lukratívnych miestach. V ponuke sú majetky dokopy z trinástich okresov,“ informoval hovorca SSE-D Miroslav Gejdoš.

Stredoslovenskí energetici plánujú predať v novembrovej elektronickej aukcii sedemnásť nehnuteľností. „Ide o polyfunkčné objekty, byty a pozemky v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji,“ doplnil Gejdoš.

Ako uviedol generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml, firmy sa rozhodli predať nehnuteľný majetok za účelom optimálneho hospodárenia s majetkom. „Niektoré nehnuteľnosti sa stali pre nás nadbytočné. Pre niekoho iného však môžu znamenať veľa nových možností, či už podnikateľských, pracovných alebo ubytovacích,“ dodal Schraml.

Distribučná spoločnosť SSE-D predáva v rôznych častiach stredného Slovenska 22 budov. Niektoré z nich sa nachádzajú v krajských mestách Žilina a Banská Bystrica. Niekoľko ich je aj v historickom centre. „Predaj časti neenergetického majetku je pre nás krok vpred v rámci efektivity. Aby obchod prebehol transparentne, zvolili sme formu elektronickej aukcie. Záujemcom pochopiteľne ponúkame aj obhliadku jednotlivých nehnuteľností,“ skonštatoval generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka.

Zoznam ponúkaných nehnuteľností a viac informácií je možné nájsť na TEJTO STRÁNKE.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame