Stredoslovenskí energetici rozpredávajú nehnuteľný majetok

10. októbra 2017 11:15
vEnergetike.sk/SITA

Stredoslovenská energetika predáva sedemnásť nehnuteľností. Jej dcérska firma SSE-D 22 budov.

SSE
Budova SSE, ktorá je na odpredaj. SSE

Stredoslovenská energetika (SSE) a jej dcérska spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) začali s veľkým odpredajom prebytočných nehnuteľností. „Väčšinou ide o polyfunkčné objekty, pričom niektoré z nich sa nachádzajú na lukratívnych miestach. V ponuke sú majetky dokopy z trinástich okresov,“ informoval hovorca SSE-D Miroslav Gejdoš.

Stredoslovenskí energetici plánujú predať v novembrovej elektronickej aukcii sedemnásť nehnuteľností. „Ide o polyfunkčné objekty, byty a pozemky v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji,“ doplnil Gejdoš.

Ako uviedol generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml, firmy sa rozhodli predať nehnuteľný majetok za účelom optimálneho hospodárenia s majetkom. „Niektoré nehnuteľnosti sa stali pre nás nadbytočné. Pre niekoho iného však môžu znamenať veľa nových možností, či už podnikateľských, pracovných alebo ubytovacích,“ dodal Schraml.

Distribučná spoločnosť SSE-D predáva v rôznych častiach stredného Slovenska 22 budov. Niektoré z nich sa nachádzajú v krajských mestách Žilina a Banská Bystrica. Niekoľko ich je aj v historickom centre. „Predaj časti neenergetického majetku je pre nás krok vpred v rámci efektivity. Aby obchod prebehol transparentne, zvolili sme formu elektronickej aukcie. Záujemcom pochopiteľne ponúkame aj obhliadku jednotlivých nehnuteľností,“ skonštatoval generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka.

Zoznam ponúkaných nehnuteľností a viac informácií je možné nájsť na TEJTO STRÁNKE.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?