Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSD
Odstraňovanie porúch na vedení.
11. marca 2019 16:31 Nezaradené od vEnergetike.skSITA

Stredoslovenskí energetici postupne odstraňujú poruchy

Bez elektriny je ešte viac ako päťtisíc odberných miest. Pracovníci SSD sa budú snažiť pripojiť všetkých odberateľov ešte do zotmenia.

Energetikom zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) sa podarilo odstrániť viacero porúch na vedeniach vysokého napätia a obnoviť dodávky elektriny pre tisícky domácností. Bez prúdu však ešte stále zostáva viac ako päťtisíc odberných miest. „Najviac postihnutými obcami sú Oravská Lesná, Zákamenné a Krušetnica, kde je bez napájania 70 trafostaníc. Elektrinu nemá zhruba tritisíc odberateľov. V tejto oblasti sa poškodili tri úseky vedenia vysokého napätia. Mimo prevádzky je aj 26 trafostaníc v obciach Rapovce a Lipovany v okrese Lučenec a tiež 29 trafostaníc v okrese Brezno. Bez prúdu sú tu stovky domácností,“ informoval hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Pracovníci SSD sa budú snažiť pripojiť všetkých odberateľov ešte do zotmenia. Na mnohých miestach však prší a blatistý terén znemožňuje prístup údržbárskym vozidlám. Podľa Gejdoša nie je vylúčené, že nejaké poruchy ešte pribudnú.

Po extrémne veternej noci bolo ráno na strednom Slovensku bez elektriny viac ako 17-tisíc odberateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame