Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSE vedenie
Ilustračné foto epholding.cz
7. septembra 2017 14:29 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Stredoslovenskí energetici plánujú odstávky elektriny

Firma SSE-D od pondelka 11. septembra do stredy 13. septembra odstaví elektrinu pre takmer 1 200 domácností v obciach Predmier, Súľovo-Hradná, Jablonovo, Vrchteplá a Bytča.

Niektoré domácnosti na strednom Slovensku nebudú mať od pondelka elektrinu. Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) odstaví elektrinu od pondelka 11. septembra do stredy 13. septembra pre takmer 1 200 domácností v obciach Predmier, Súľovo-Hradná, Jablonovo, Vrchteplá a Bytča. Odstávka dodávok elektriny začne každý deň od 7:00 a potrvá najdlhšie do 19:30.

Ide o optickú sieť

„Za prerušenie dodávky energie môže rekonštrukcia vedenia s napätím 110-tisíc voltov, ktoré spája vodné elektrárne Hričov a Mikšová,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca SSE-D Miroslav Gejdoš. Distribučka vymení počas spomínaných dní zemné lano na stožiaroch vedenia. Toto lano poslúži na prenos dát cez optickú sieť a zároveň ako bleskozvod sústavy. „Počas rekonštrukcie musia elektrikári z bezpečnostných dôvodov vypnúť na danom území všetky elektrické vedenia,“ dodal Gejdoš.

Ďalšie obce

V súvislosti s prebiehajúcimi prácami došlo za posledné týždne v ďalších okolitých obciach už k niekoľkým plánovaným odstávkam. „Keďže naša spoločnosť chce ukončiť rekonštrukciu 25. októbra, tá najbližšia odstávka ešte nebude posledná. Chystá dovtedy odstávky každý týždeň od pondelka do stredy s výnimkou posledného septembrového a prvého októbrového týždňa. Mali by s tým počítať obyvatelia Hlbokého nad Váhom a Dolného Hričova, konkrétne časti Peklina,“ upozornil Gejdoš.

Budú sa snažiť

Energetici sľubujú, že vynaložia maximálne úsilie, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr. „Ak sa nestane nič nepredvídateľné, môže to byť odstávka ukončená skôr ako v avizovanom čase. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku,“ uviedol Gejdoš.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740-tisíc domácností a firiem.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame