Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSE vedenie
Ilustračné foto epholding.cz
10. januára 2018 11:17 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Stredoslovenskí energetici očakávajú na slovenskom trhu stabilitu

Podľa Stredoslovenskej energetiky trh opúšťajú dodávatelia energií, ktorí od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu stavili na špekulatívne praktiky.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika (SSE) očakáva v najbližšom období stabilitu na trhu s dodávkami energií. Podľa stredoslovenských energetikov by trh mali pomaly opúšťať dodávatelia, ktorí od začiatku svojho pôsobenia stavili na špekulatívne praktiky. „Začína sa potvrdzovať správnosť našej stratégie dlhodobo udržateľného biznisu založeného na partnerskom vzťahu so zákazníkmi a minimalizácia rizikových operácií najmä na veľkoobchodných nákupoch energií. Niektorí dodávatelia doteraz profitujúci zo špekulatívnych taktík prestávajú byť schopní plniť svoje záväzky voči zákazníkom a opúšťajú trh. Toto by mohlo priniesť väčšiu stabilitu,“ povedala pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa SSE Michaela Krivá.

Legislatívna stabilita

Stredoslovenská energetika očakáva stabilitu aj v legislatívnom prostredí. „Nemala by sa opakovať situácia zo začiatku minulého roka, kedy ako zákazníci, tak aj dodávatelia boli niekoľko mesiacov v neistote,“ zdôraznila Krivá. Výzvou pre celý energetický sektor sú podľa SSE nové balíčky EÚ a spôsob ich budúcej implementácie do národnej legislatívy.

„Vidíme veľký priestor na ďalšie rozširovanie našich aktivít v oblastiach identifikácie úspor na strane zákazníkov, realizácie opatrení na ich dosiahnutie a očakávame tiež ďalší rozvoj e-mobility, malých obnoviteľných zdrojov energií a decentralizovanej výroby celkovo,“ doplnila Krivá s tým, že v neposlednom rade bude významná aj oblasť energetickej efektívnosti.

Zrýchliť a zjednodušiť

Stredoslovenskí energetici plánujú taktiež rozširovať svoje komunikačné kanály a zákaznícku starostlivosť. „Zrýchliť a zjednodušiť, to sú dve hlavné kritériá, samozrejme, pri zachovaní najvyššej kvality. Toto je spôsob, ako aj do budúcnosti ostať preferovanou voľbou pre našich zákazníkov a to nie len pri dodávke elektriny a plynu, ale aj ďalších služieb, súvisiacich so spotrebou energií a jej riadením u firemných zákazníkov, ale aj domácností,“ konštatovala Krivá.

Stredoslovenská energetika je dodávateľská energetická spoločnosť. Svojim zákazníkom poskytuje komplexné služby súvisiace s dodávkou a používaním elektrickej energie a plynu. SSE vznikla 1. januára 2002. od roku 2002 získala 49-percentný podiel SSE francúzska spoločnosť Electricité de France International. V novembri 2013 francúzsky investor a Energetický a průmyslový holding (EPH) úspešne dokončili transakciu, ktorej predmetom bol prevod minoritného podielu 49-percentného podielu a manažérskej kontroly v spoločnosti SSE. Zvyšný podiel drží v rukách štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame