Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA
24. apríla 2016 13:41 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Stredoslovenskí energetici hľadajú dodávateľa stožiarov

Distribučná spoločnosť chce nakúpiť necelých 9 tisíc stožiarov. Pološtátnu firmu by to malo vyjsť na zhruba 2,8 miliónov eur.

Na strednom Slovensku budú mať nové elektrické stožiare. Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) plánuje nákup nových betónových stožiarov. Nakúpiť chce necelých 9 tisíc stožiarov. Pološtátnu firmu by to malo vyjsť na zhruba 2,8 miliónov eur. Ako vyplýva z údajov zverejnených vo vestníku verejného obstarávania, stredoslovenskí energetici už vyhlásili verejné obstarávanie.

Firma chce nájsť dodávateľa, ktorý jej zabezpečí dodávku betónových stožiarov špeciálne upravených pre energetiku. Nové betónové stožiare musia plniť funkciu nosných podperných bodov vonkajšieho rozvodu elektrickej energie do 35 kilowattov. S víťazom tendra plánujú energetici podpísať rámcovú zmluvu. „Výsledkom verejného obstarávania bude rámcová dohoda s jedným víťazným uchádzačom na obdobie 24 mesiacov, s možnosťou uplatniť opciu na ďalších 24 mesiacov,“ konštatuje sa v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania.

Stredoslovenská energetika – Distribúcia je distribučná energetická spoločnosť. Pôsobí v Žilinskom, v Banskobystrickom a v časti Trenčianskeho kraja, kam distribuuje elektrickú energiu pre takmer 740 tisíc zákazníkov. Jediným akcionárom spoločnosti SSE-D je Stredoslovenská energetika. Tú vlastnia štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR (51 % akcií) a firma EP Energy (49 %), ktorá patrí do skupiny EPH.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies