Stred týždňa priniesol pokles cien ropy

18. septembra 2014 8:54

Novembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 8 centov na 98,97 USD za barel, po tom ako počas skoršieho obchodovania klesli až na 98,51 USD za barel, čo predstavuje denné minimum. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 46 centov na 94,42 USD za barel.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v stredu klesli po správe, že zásoby ropy v USA v minulom týždni prudko vzrástli. Podľa údajov, ktoré zverejnil americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) sa zásoby americkej ropy v predchádzajúcom týždni zvýšili o 3,7 mil. barelov a to aj napriek tomu, že sa očakával ich pokles.

Ceny ropy najprv klesali po tom, ako Federálny rezervný systém (Fed) v stredu obnovil prísľub, že bude držať úrokové sadzby v USA blízko nule po „dlhšiu dobu“, vydal však prognózu, ktorá naznačuje, že americká centrálna banka by mohla zvýšiť úroky o čosi skôr, než sa predpokladalo pred niekoľkými mesiacmi.

Novembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 8 centov na 98,97 USD za barel, po tom ako počas skoršieho obchodovania klesli až na 98,51 USD za barel, čo predstavuje denné minimum. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 46 centov na 94,42 USD za barel, pričom počas skoršieho obchodovania sa ich cena znížila až na 93,74 USD za barel.

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?