Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stred týždňa priniesol pokles cien ropy

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Novembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 8 centov na 98,97 USD za barel, po tom ako počas skoršieho obchodovania klesli až na 98,51 USD za barel, čo predstavuje denné minimum. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 46 centov na 94,42 USD za barel.

Ceny ropy v stredu klesli po správe, že zásoby ropy v USA v minulom týždni prudko vzrástli. Podľa údajov, ktoré zverejnil americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) sa zásoby americkej ropy v predchádzajúcom týždni zvýšili o 3,7 mil. barelov a to aj napriek tomu, že sa očakával ich pokles.

Ceny ropy najprv klesali po tom, ako Federálny rezervný systém (Fed) v stredu obnovil prísľub, že bude držať úrokové sadzby v USA blízko nule po „dlhšiu dobu“, vydal však prognózu, ktorá naznačuje, že americká centrálna banka by mohla zvýšiť úroky o čosi skôr, než sa predpokladalo pred niekoľkými mesiacmi.

Novembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 8 centov na 98,97 USD za barel, po tom ako počas skoršieho obchodovania klesli až na 98,51 USD za barel, čo predstavuje denné minimum. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 46 centov na 94,42 USD za barel, pričom počas skoršieho obchodovania sa ich cena znížila až na 93,74 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 18. septembra 2014 8:54

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...