Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solárna elektráreň slnko
Ilustračné foto SITA/AP
27. marca 2014 17:34 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Strata firmy SolarWorld sa zmenšila

Čistá strata nemeckého výrobcu solárnych panelov sa v minulom roku znížila na 228,3 mil. eur z úrovne 606,3 mil. eur v roku 2012.

Nemecká spoločnosť SolarWorld, ktorá je výrobcom solárnych panelov, v minulom roku evidovala pokles tržieb o štvrtinu na 455,8 mil. eur zo sumy 606 mil. eur v predošlom roku, hoci objem dodávok sa nezmenil. Čistá strata firmy sa však v minulom roku zmenšila na 228,3 mil. eur z úrovne 606,3 mil. eur v roku 2012.

Spoločnosť očakáva, že v budúcom roku už dosiahne prevádzkový zisk, ale za tento rok predpokladá ešte stratu do sumy 35 mil. eur. Firma SolarWorld odhaduje, že jej tohtoročné tržby budú vo výške viac ako 680 mil. eur. „Urobíme všetko pre to, aby sa naša firma vrátila k ziskovosti,“ uviedol vo vyhlásení jej finančný riaditeľ Philipp Koecke.

Smerovanie firmy SolarWorld k ziskovosti je znakom zotavovania po radikálnej reštrukturalizácii, v rámci ktorej sa jej akcionárom stal Katar, ktorý získal 29-percentný podiel. Spoločnosť SolarWorld a iné firmy v segmente solárnej energetiky sa dostali pod tlak konkurencie zo strany Ázie, ale negatívne na nich zapôsobil aj slabý dopyt a zníženie subvencií pre výrobu energie z obnoviteľných zdrojov zo strany vlád zápasiacich s nedostatkom financií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame