Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voda teplo spotreba
Ilustračné foto. pixabay.com
23. decembra 2015 10:13 TeploSpotrebiteľ od vEnergetikeSITA

Štedrý deň je štedrý aj k spotrebe teplej vody

Nároky na teplú vodu sa v bežnom obytnom dome zvyšujú na Štedrý deň v porovnaní s decembrovým pracovným dňom približne o 93%.

Nielen nákupy pred vianočnými sviatkami nás stoja nemálo peniažkov. Na ich míňanie si nedávame pozor ani počas samotného Štedrého dňa. Teplári si totiž všimli, že šetrenie slovenských domácnosti v tento deň ide bokom. Cez Štedrý deň tak minieme viac teplej vody, ako aj samotného tepla.

Vychutnávame si teplú vaňu

Slovenský zväz výrobcov tepla zistil, že nároky na teplú vodu sa v bežnom obytnom dome zvyšujú na Štedrý deň v porovnaní s decembrovým pracovným dňom približne o 93 %. „Tým, že väčšinu času trávia ľudia doma, zvyšujú sa ich nároky na spotrebu tepla a teplej vody. V domácnostiach sa viac upratuje, všetko sa čistí a ľudia si napríklad viac vychutnávajú teplú vaňu. Spotreba teplej vody je na Štedrý deň najvyššia v roku,“ zdôvodnil enormný nárast spotreby teplej vody predseda predstavenstva zväzu teplárov Miroslav Obšivaný. Výrazne viac teplej vody minieme aj počas posledného dňa v roku. Na Silvestra vzrastie jej spotreba v slovenských domácnostiach o 52 %.

Cez sviatky aj viac kúrime

Ako ušetriť na teple a teplej vode sa dočítate v našej PORADNI

Teplári taktiež zistili, že za spotrebou teplej vody nezaostáva ani samotné teplo. „Spotreba tepla na vykurovanie počas celých vianočných sviatkov je asi o 11 % vyššia ako v priemerné pracovné dni,“ upozornil Obšivaný.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame