Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
SITA/AP Ilustračné foto
5. decembra 2017 14:08 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Statoil plánuje ťažbu z mora

Ťažbu ropy a plynu z podmorského ložiska Johan Castberg Statoil chystá v partnerstve s talianskou firmou Eni a nórskou štátnou spoločnosťou Petoro.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil predstavila plán ťažby ropy a plynu z podmorského ložiska Johan Castberg, z ktorého sa podľa odhadov dá získať 450 až 650 mil. barelov ropného ekvivalentu. Produkcia by sa mala začať v roku 2022. Predpokladá sa, že investície do ťažby z tohto ložiska budú v sume 49 mld. nórskych korún (NOK). Spoločnosť o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Statoil ťažbu chystá v partnerstve s talianskou firmou Eni a nórskou štátnou spoločnosťou Petoro, pričom Statoil v ložisku vlastní 50 percent, Eni 30 percent a Petoro 20 percent. Podľa viceprezidentky Statoilu Margareth ?vrumovej produkcia z ložiska bude zisková pri cene ropy necelých 35 USD za barel. Ťažba by mala trvať vyše 30 rokov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame