Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
27. novembra 2017 13:15 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Statoil kupuje od firmy Total podiely v dvoch ropných poliach

Ide o kúpu 51-percentného podielu v ložisku ropy a plynu Martin Linge a 40-percentný podiel v ložisku ropy Garantiana v nórskom kontinentálnom šelfe.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil sa dohodla s francúzskou ropnou firmou Total, že od nej kúpi podiely v dvoch ložiskách v nórskom kontinentálnom šelfe za 1,45 mld. USD. Ide o kúpu 51-percentného podielu v ložisku ropy a plynu Martin Linge a 40-percentný podiel v ložisku ropy Garantiana. Spoločnosť Statoil o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

„Týmito aktívami dokážeme dosiahnuť dodatočné príležitosti a synergie,“ povedal viceprezident Statoilu Arne Sigve Nylund. Z ložiska Martin Linge sa podľa odhadov môže vyťažiť vyše 300 mil. barelov ropného ekvivalentu. Po realizácii transakcie stúpne podiel Statoilu v tomto poli z 19 na 70 percent. Potenciálna ťažba z ložiska Garantiana je na úrovni 50 až 70 mil. barelov ropného ekvivalentu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame