Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Statoil kupuje od firmy Total podiely v dvoch ropných poliach

Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP

Ide o kúpu 51-percentného podielu v ložisku ropy a plynu Martin Linge a 40-percentný podiel v ložisku ropy Garantiana v nórskom kontinentálnom šelfe.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil sa dohodla s francúzskou ropnou firmou Total, že od nej kúpi podiely v dvoch ložiskách v nórskom kontinentálnom šelfe za 1,45 mld. USD. Ide o kúpu 51-percentného podielu v ložisku ropy a plynu Martin Linge a 40-percentný podiel v ložisku ropy Garantiana. Spoločnosť Statoil o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

„Týmito aktívami dokážeme dosiahnuť dodatočné príležitosti a synergie,“ povedal viceprezident Statoilu Arne Sigve Nylund. Z ložiska Martin Linge sa podľa odhadov môže vyťažiť vyše 300 mil. barelov ropného ekvivalentu. Po realizácii transakcie stúpne podiel Statoilu v tomto poli z 19 na 70 percent. Potenciálna ťažba z ložiska Garantiana je na úrovni 50 až 70 mil. barelov ropného ekvivalentu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. novembra 2017 13:15Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...